Laptop işlemcisi ısınma problemi

GrocKingTR

Kilopat
Daha fazla  
Bu ilk defa olan bir şey değil. İşlemcinin sıcaklığı yükte iken 95 dereceye kadar çıkıyor ve oyunlarda performans düşüşü oluyor. Ben bunu servise götürmeden önce sıcaklığını nasıl düşürebilirim? Oyun %24'ünü kullanıyor CPU'nun. Çok yüksek sıcaklıkta bırakırsam chipsette fiziksel arıza meydana gelir diye korkuyorum fakat beklemek biraz zor geliyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş oyuna girerkenmi isiniyor boştakenmi hemen isiniyor benimki oyuna girince isiniyor fakat bilgisayarin güçlü olsa isiniyorsa fani temizle termal macunu yenile sorun düzeldimi bak SpeedFan indir google'den fotorafını çek at isilar normal ise sorun yok ama normal değilse sorun var demektir

Kardeş oyuna girerkenmi isiniyor boştakenmi hemen isiniyor benimki oyuna girince isiniyor fakat bilgisayarin güçlü olsa isiniyorsa fani temizle termal macunu yenile sorun düzeldimi bak SpeedFan indir google'den fotorafını çek at isilar normal ise sorun yok ama normal değilse sorun var demektir

Sorun macunda mı bilmiyorum fakat chipsetin bozulduğunu düşünüyorum. Tabii ki chipset macunu da etkisiz hale getirmiş olabilir bu da bir ihtimal fakat benim sormaya çalıştığım ben bunu servise götürüp macundu tozuydu chipsetiydi hallettirmeden önce ki bu da pazartesi günü oluyor , ben işlemciyi ısınmayacak duruma getirecek şekilde ayarlayabilirmiyim diye soruyorum. Düşünceme göre oyunlar CPU nun Ghz ini kullanıyor bunu da düşürebilirsem sıkıntıyı çözerim diye umuyorum. Çünkü CPU nun yüzde olarak kaçını kullanırsa kullansın ısı değerleri aynı oluyor oyun oynarken. Bunu görev yöneticisinden işlemci önceliğini ayarlayarak ayrıca işlemci kullanımını düşürerek denedim. İşlemci ayrıcalığını düşürmek fpste değişiklik yaratmıyorken yükseltmek fpsi bir 10-20 daha düşürdü. Zaten yeni bir chipset alacak kadar zamanında param olmadığı için adam bana bunun ileriki bir zamanda bir daha bozulacağını söylemişti. Haziran gibi yaptırdım diye hatırlıyorum. Pek toz olucağınıda sanmıyorum çünkü daha temizleteli 2 ay oluyor. Biraz sıkıştım bu konuda. Bilgisayarsız 2 boş gün biraz uzun geliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı