Laptop işlemcisi uzun süre 90 derecede kalırsa sorun olur mu?

Nasıl aktif olduğunu ben de biliyorum hocam, kullandım 1 hafta kadar çok şükür iade edebildim. Klavyede net bir şekilde sıcaklığı hissediyorsun hatta ekran alt kısmına dokunamazsın öyle ısınıyor , birazcık düşüreyim diyorsun sıcaklığı öyle bir fan sesi çıkıyor ki sanki kompressor var yanında kulaklıktan bile duyuyorsun, Böyle normalleştirmeye çalışıyorlar ya o yüzden yazdım ben normal değil ağalar.

nitro da 92 yi görmen normal olmasını sağlamıyor kanka, benim laptopda hiç 82 yi geçtiğini görmedim, klavyede sıcaklık hissedersiniz normal dersiniz, fanlar yanınızda kompressor gibi çalışır normal dersiniz.
Forumdaki insanlara sor bakalım 92 derece normal mi değil mi diye :D Çok bilmiş gibi konuşuyor bir de cahile anlatmak ne zor.

Excaliburmuş normal, sen 3 yan odada bile net şekilde duyulan uçak fanlarınla oyun oynarken de ne rahat yav diyorsundur, Casper'cıların algılar pert maalesef.
Isı konusunda ewy ama, ses konusunda batırtmam, G900 değil bu G770 in 5200RPM fan modeli. Ses az, eğer sessiz ortamdaysan çıkar sesi normal cam açık evde tekim ve sesi duyulmuyor.

@pwleredal hocam yuksek ihtimal Turbo Boost'u kapatmis 82 diye geziyor buralarda, ben bu tarzların türünü merak ediyorum.

Bak şu konumda değerleri görebilirsin.

Ceza yediğim için yazamadım.

Katılıyorum hocam oyuncu laptopu olup da 82 derece olan sadece MSI TITAN modelini gördüm. Onun da fiyatı malum zaten.
Sen görmeyince yok mu oluyor kanka ? Değerler mevcut konumda, sen de bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bak şu konumda değerleri görebilirsin.

Ceza yediğim için yazamadım.

Sen görmeyince yok mu oluyor kanka ? Değerler mevcut konumda, sen de bakabilirsin.

Tamam, sen devam et o kafa biçimiyle. 92 derece laptoplar için normal bir sıcaklıktır, aksini iddia edemezsin. Nesnel bir söylem çünkü bu. Ben uydurmuyorum.

Sıkıntı yok normal duruyor. Benim Laptop'ım X marka en ağır oyunda 50 dereceyi geçmiyorculara takılma...
Sıkıntı olursa sistemin kapanır. Çok bu sıcaklıkları görmek istemiyorsan işlemci gücünü kıs. Örnek vereyim prize takılı %100 kullandırma, %90 kullandır. Biraz FPS düşecektir ama çok etkilemez sanmıyorum.

Geri
Yukarı