Yeni alınan laptop uzun süre kullanılmazsa sorun olur mu?

Bir sorun olacağını sanmıyorum, zorunlu askerlik görevimi yapmak için 12 ay kadar cihazımı hiç açmadım ve geldiğimde power bastım en son bıraktığımdaki gibi hızlıca açılıp hizmete girdi.

Cihazı alsın ama kutusunu bile açmadan versin işte size. Lityum iyon hücreler yüzde 50-60 arasında şarj ile fabrikadan çıkış yapar. Daha fazlası lityum iyonlar için sıkıntılı. Cihazlar fabrikadan çıktığında belki distribütörün stokunda bir sene kalıyor. Geçen aldığım 2022 ASUS ROG G513 bile TR distribütörüne 4.ayda girmiş.

Her kafadan ses çıkmasın dilerseniz, buyurun MIT çıkışlı bir guidance.

@jxorz kutuyu açmak zorunda galiba hatta laptop da açılmalıymış çünkü kontrol oluyormuş gümrük görevlileri havalimanında bakıyorlarmış emin değilim ama gümrük vergisi binerse sıkıntı olur. Ama şöyle olabilir belki gelmeden önceki gün vs açar hızlıca ulaşmış olur?

@jxorz kutuyu açmak zorunda galiba hatta laptop da açılmalıymış çünkü kontrol oluyormuş gümrük görevlileri havalimanında bakıyorlarmış emin değilim ama gümrük vergisi binerse sıkıntı olur. Ama şöyle olabilir belki gelmeden önceki gün vs açar hızlıca ulaşmış olur?

Onu lafın gelişi dedim hocam, hiçbir şey olmaz merak etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı