Laptop jack girişine takılan mikrofonu algılamıyor

Memolii7

Hectopat
Annem öğretmen ve bugün canlı derste bir anda sesi gelmemeye başlamış kulaklık bozulmadı eminim, jack girişine takılan normal telefon kulaklığında çıkış sesi var ama giriş sesi yok. Zoom ayarlarına baktım bir sorun yok bilgisayar mikrofonu algılamıyor. Laptop, kulaklığı ayrı mikrofonu ayrı jacka takman gerekiyor demeyin tek jack, zaten önceden çalışıyordu dediğim gibi bir anda gitmiş. Sizce giriş bozulmuş olabilir mi?

Not: Windows 10.
Not 2: Sadece Zoom'da değil tüm sistemde algılamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses driver'ine baktınız mı? Belki de orada bir sorun olmuş olabilir, ya da direkt kulaklığın mikrofonunda bir sıkıntı olmuştur. (Kablo kopması falan)

Kulaklıkta herhangi bir sorun yok başka cihazlarda denedim, driverlar güncel şimdi USB'li kulaklık ile denedim algıladı ama jack girişine takılanı algılamıyor.

Siz kulaklığın Mikrofonu'nu kullandığınızı sanıp PC'nin Mikrofonu'nu kullandığınız sanıyor olabilir misiniz çünkü telefon kulaklığındaki mikrofon genelde PC tanımıyor.

En ilkel çözüm olarak ses driverını kaldırıp tekrar yükleyebilirsin.
Update geldiyse belki Windows gizlilik ayarları değişmiştir, oradan mikrofona izin var mı diye kontrol edebilirsin.
Yuva bozulduysa da USB'den bağlanan aparatlar ile şansını deneyebilirsin.

Geri
Yukarı