Laptop jak girişi hasar gördü

Ali Bilgin

Hectopat
Laptopumda kulaklık takılıyken kablo ayağıma takılı kalmış ileri adım atmamla kulaklığın ucunun yamulması bir oldu ve laptopun da jak girişi bozuldu galiba. Takıp denediğimde sağdan ses gelmiyordu kulaklığı telefonuma takıp denediğimde iki taraftan da ses geliyordu büyük ihtimalle sorun laptopun jak girişinde ve hasar aldı. Laptopun garantisi bitti. Şimdi ben bu jak girişini değiştirmekle mi uğraşmalıyım yoksa USB jak dönüştürücüsü mü satın almalıyım?

Evde kendim yapabilir miyim ne kadara mal olur aynısıyla değiştirilmesi?

Eğer bu işlere yatkın değilseniz sizi biraz zorlar. Riske girmeyin derim. Çünkü arka kapak falan sökülüp de yapılacak bir işlem. Parça fiyatını bilmiyorum, laptop parçacılarına sormak gerekli. Nette biraz araştırdım ama hiçbir veri çıkmadı fiyatı ile ilgili. Parçanın sıfır mı yoksa çıkma mı olmasına göre fiyatları değişiyor. Bir de piyasada çok bulunan bir parça ise fiyatları daha da uygun oluyor. Bilgisayar tamiri yapan firmalara sorabilirsiniz parçayı.

Eğer bu işlere yatkın değilseniz sizi biraz zorlar. Riske girmeyin derim. Çünkü arka kapak falan sökülüp de yapılacak bir işlem. Parça fiyatını bilmiyorum, laptop parçacılarına sormak gerekli. Nette biraz araştırdım ama hiçbir veri çıkmadı fiyatı ile ilgili. Parçanın sıfır mı yoksa çıkma mı olmasına göre fiyatları değişiyor. Bir de piyasada çok bulunan bir parça ise fiyatları daha da uygun oluyor. Bilgisayar tamiri yapan firmalara sorabilirsiniz parçayı.

Tamam ben de bir araştırayım geri dönüş yaparım.

Aynı model bilgisayarın arızalı olanlarını da araştırın. Arızalı laptoplardan genellikle sağlam parçalarını satıyorlar. GittiGidiyor, sahibinden de falan bilginiz olsun.

Aynı model bilgisayarın arızalı olanlarını da araştırın. Arızalı laptoplardan genellikle sağlam parçalarını satıyorlar. GittiGidiyor, sahibinden de falan bilginiz olsun.

Direkt teknik servise götürebilir miyim? Garantisi bitti ama.
içi.PNG

İçi bu şekilde sağdaki küçük metal şeyi temas ettirsem tekrardan düzelebilir mi? Sağ sol yapınca çalışıyor zaten kırılmadı sağa kaydı biraz.

Son düzenleme:
HP'nin kendi teknik servisine götürebilirsin ama parçayı değiştirtmeden önce ücret konusunda sizi bilgilendirmesini isteyin. Teknik servislerin fiyatları dışarıya göre bazen çok fazla olabiliyor.

İçindeki küçük metali cımbız gibi uzu bir şeyle hafif yana kaydırın ama dikkatli yapın ki iyice bozulmasın.

Geri
Yukarı