Laptop jak girişi hasar gördü

Ali Bilgin

Hectopat
Laptopumda kulaklık takılıyken kablo ayağıma takılı kalmış ileri adım atmamla kulaklığın ucunun yamulması bir oldu ve laptopun da jak girişi bozuldu galiba. Takıp denediğimde sağdan ses gelmiyordu kulaklığı telefonuma takıp denediğimde iki taraftan da ses geliyordu büyük ihtimalle sorun laptopun jak girişinde ve hasar aldı. Laptopun garantisi bitti. Şimdi ben bu jak girişini değiştirmekle mi uğraşmalıyım yoksa USB jak dönüştürücüsü mü satın almalıyım?

Laptopumda kulaklık takılıyken kablo ayağıma takılı kalmış ileri adım atmamla kulaklığın ucunun yamulması bir oldu ve laptopun da jak girişi bozuldu galiba. Takıp denediğimde sağdan ses gelmiyordu kulaklığı telefonuma takıp denediğimde iki taraftan da ses geliyordu büyük ihtimalle sorun laptopun jak girişinde ve hasar aldı. Laptopun garantisi bitti. Şimdi ben bu jak girişini değiştirmekle mi uğraşmalıyım yoksa USB jak dönüştürücüsü mü satın almalıyım?

USB jak dönüştürücü alın bence jak değiştirmek uzun süren bir şey bulunması zor olur.

Bende de öyle USB jak alın fakat uzun ömürlü olmuyorlar 1 ay falan kullandıktan sonra bozuluyor ve ses kaliteleri kötü oluyor. (Ben 20TL'lik aldığımdan olabilir.)

Bazı laptoplarda jak girişleri modüler oluyor ve değiştirmesi çok kolay. Marka model belirtin söyleyeyim modüler olup olmadığını.

Buna göre modüler, değişebilir gösteriyor. USB'lerle beraber değişmesi gerekiyor maalesef. Modülü bir yapmışlar.

Dosya Ekleri

• jack 1.jpg
    jack 1.jpg
    55 KB · Görüntüleme: 41
  • jack 2.jpg
    jack 2.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı