Laptop Kameraları Neden Kalitesiz?

Dufiwn

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İstanbul
Bilgisayarımın kamerasına bakıyordum ve aşırı kalitesiz olduğunu gördüm. Telefonların küçücük kameraları bile çok kaliteli olurken koskoca dizüstü bilgisayara neden kalitesiz kamera takıyorlar merak ettim. Sizce neden böyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece kamera farkından dolayı 200-300 dolar daha pahalı olan telefonlar var. Laptopta kaliteli kamera olmamasının sebeplerinden biri bu.
Ayrıca fotoğraf çekmek için yoklar, haliyle akıllı telefonlar bu işi oldukça iyi yapıyorlar.
Maliyet ve kullanım amacı en büyük etken yani.

Sadece kamera farkından dolayı 200-300 dolar daha pahalı olan telefonlar var. Laptopta kaliteli kamera olmamasının sebeplerinden biri bu.
Ayrıca fotoğraf çekmek için yoklar, haliyle akıllı telefonlar bu işi oldukça iyi yapıyorlar.
Maliyet ve kullanım amacı en büyük etken yani.
O zaman takılmaya gerek olmayan bir parça. O kalitesiz kameraya bile bence kaç ek para ekleniyordur.

Çünkü sadece görüntülü görüşme yapacak insanlar için konuluyor ki internet hızlarını da göz önüne alırsak daha iyi olsalar bile asıl amaçlarında neredeyse hiçbir değişiklik olmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı