Laptop Kapağını Açınca Otomatik Açılması

Leonidas

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarıma w8 kurduktan sonra kapağını kaldırınca otomatik açılıyor. Sonra da açılınca tuşa basıp kapatınca sorun tekrar etmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bilgisayarı kapatırken sağ alt köşedeki Ayarlar kısmından Güç seçeneğinden bilgisayarı kapatıp tıklayıp tamamen kapanması bitene kadar bekleyin. Ardından kapağı kapatın. Sonra yeniden kapağı açıp son durumu bildirin.
Şayet bir değişiklik yoksa
Downloads | AIDA64 ile HTML rapor oluşturup buraya ekleyin.

Konu biraz eskimiş ancak aynı sorun bende de devam etmekte hocam. Bilgisayarı ilk aldığımda Windows 7 kurulu olarak gelmişti. Daha sonra sırayla Windows 8 ve 10 sürümlerine yükselttim. Windows 8 den beri bu sorun devam etmekte. Buyrun HTML rapor;
https://drive.google.com/open?id=0B2bPDtyQOhYAdURjR1o5V3Yzd28

Windows 7 kuruluyken Toshiba'nın kendi programı vardı ''Toshiba HW Setup Utility'' adında. Kapak kaldırılınca pc açılsın gibi ayarlar bu programdan yapılıyordu. Programı Windows 10 da kurup denedim ancak değiştirdiğim ayarları kaydetmiyor. Bu sorun Windows 7 alıp işletim sistemini yükselten tüm Toshiba kullanıcılarında mevcut galiba. Henüz çözen olmadı :(

Konu baya eski fakat hala bu sorunu yaşayan arkadaşlar vardır, olabilir. Ben de çözümü arıyordum ve biosu kurcalayınca buldum ve kendi pc mde işe yaradığını söyleyebilirim. Fakat her bilgisayarda işe yaramayabilir. Bios da configuration kısmında flip to boot ayarı var ise onu disabled yapmanız sorunu çözecektir. Ben de işe yaradı. Bilgisayarım Lenovo v15-ada

Yeni konular

Geri
Yukarı