Laptop kapanırken mavi ekran

ArwenSChild

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 gündür bilgisayarımı kapatırken mavi ekran alıyorum. Bluescreen viewer'den baktığım zaman ntoskrnl.exe dosyasını gösteriyor. Bilgisayarı kullanırken herhangi bir sorun yok sadece kapatırken mavi ekran veriyor. Win 8.1 kullanıyorum.
Minidump klasörünü de rarlayıp veriyorum. Sorun neden kaynaklanıyor?

Minidump

Bıos sürümünüz orjinal sitedekinden farklı görünüyor. Lenovo Türkiye yetkilisi ile görüşüp güncel sürüm varsa versin ve şuan yüklü olan sürümü belirtin doğru muymuş.
Ek olarak sürücülerinizi güncelleyin, yukarıda zaten demiştim.

Bıos sürümünüz orjinal sitedekinden farklı görünüyor. Lenovo Türkiye yetkilisi ile görüşüp güncel sürüm varsa versin ve şuan yüklü olan sürümü belirtin doğru muymuş.
Ek olarak sürücülerinizi güncelleyin, yukarıda zaten demiştim.

Bios'un en son sürümü zaten yüklü olanmış, driverleri güncelledim fakat hala sorun devam ediyor :/

Son düzenleyen: Moderatör:
PC açılırken ya da bekleme modunda ekrana yoğun yeşil çizgiler geliyor, bir süre sonra gidiyor fakat her defasında aynı şey görsel olarakta epey sıkıntı veriyor. Bununla beraber ekranda video ve resimlerde piksel rahatsızlığı da var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı