Laptop kapanıyor ve birkaç dakika açılmıyor

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Şu 2 gündür böyle bir sorun yaşıyorum. İlk olduğunda yani dün bir kaç dakika bekleyip açmayı denediğimde açılmıştı. Şimdi ise tekrar oldu. Yani kapanıyor ve bir kaç dakika boyunca açılmıyor. Önceden buna benzer kendine kendine kapanıp açılma sorunu vardı ve onu format ile çözmüştüm yazılımsal bir hataydı. Şimdi ise neden oldu herhangi bir fikrim yok. Yine yazılımsal bir şey ise büyük ihtimal bunu Windows 11'in son güncellemesi yaptı diye düşünüyorum. Fakat başka şeylerde olabilir altında. Peki neden olabilir sizce?

Hımmmm,
Sorun donanımsal görünüyor ama donanımsal olup olmadığını test etmek için linux live cd ya da Linux live usb ile 1-2 saat kullanın, kesinti olursa donanımsal olmazsa donanımsal değil demektir. ( Tercihen linux mint cinammon live kullanın)
Donanımsal değil ise w11 kurtarma seçenekleri kısmından ''bu bilgisayarı sıfırla'' ile sorununuzu çözebilirsiniz. W11 Güncellemeleri tamamlamadan herhangi bir driver ya da program kurmayın. Driver update için 3. parti yazılımlar kullanmayın.

Hımmmm,
Sorun donanımsal görünüyor ama donanımsal olup olmadığını test etmek için linux live cd ya da Linux live usb ile 1-2 saat kullanın, kesinti olursa donanımsal olmazsa donanımsal değil demektir. ( Tercihen linux mint cinammon live kullanın)
Donanımsal değil ise w11 kurtarma seçenekleri kısmından ''bu bilgisayarı sıfırla'' ile sorununuzu çözebilirsiniz. W11 Güncellemeleri tamamlamadan herhangi bir driver ya da program kurmayın. Driver update için 3. parti yazılımlar kullanmayın.
Sorunun çözümü için HP'ye yazdım. Bana 2 adet öneride bulundu bunlarıda yaptım. 1. olan BIOS kurtarma sanırsam çünkü onun hakkında bir ekran geldi. 2. de CMOS sıfırlama CMOS heralde BIOS oluyor pek emin değilim. Ki sorunun ben adaptörden olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü, o kapanma sorunundan sonra laptop tek seferde açılmıyordu. Fakat bu sefer kapandığında gücü kestim ve tek seferde açılmıştı. Ek olarak prizde kullanmadığım zaman 1 saatlik süre zarfında hiç kapanmadı. Sizin önerdiğiniz çözümü de deniyeceğim bu arada.

1. Adım: Güç adaptörünü bağlayın
2 Adım:Win + B'ye dokunun
3. Adım:30 saniye boyunca güç düğmesine dokunun

CMOS Sıfırlama:
1. Adım:Güç adaptörünü bağlayın Adım
2:Win + V tuşlarına basın Adım
3:Güç düğmesi

1. Adım: Güç adaptörünü bağlayın
2 Adım:Win + B'ye dokunun
3. Adım:30 saniye boyunca güç düğmesine dokunun

CMOS Sıfırlama:
1. Adım:Güç adaptörünü bağlayın Adım
2:Win + V tuşlarına basın Adım
3:Güç düğmesi
HP müşteri hizmetlerini severim. Benim ihtiyacım olduğunda fazlası ile ilgiliydiler. Umarım sorununuz kısa zamanda çözülür. ( Baya enteresan kombinasyonlar. :) )
*** İyi Akşamlar..

Yeni konular

Geri
Yukarı