Laptop kendiliğinden kapanıyor

Mert1342

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün Forza Horizon 4 oynarken laptopum kendiliğinden kapandı. Bu olaydan öncesinde de Forza 4 ve 5 için olay aynı. Bugün yine Valorant oyunu açıktı ancak oyunu oynamıyordum. Sonrasında ise faremi hareket ettirince laptop kapandı ve de 1. deneyişimde açılmadı 2. deneyişimde ise arkadaki tüm uygulamalar açıktı Ankara'da iken böyle sorunum yoktu ancak İstanbul'da ise laptop böyle kapanıp açılıyor. Laptopumu alalı en fazla 3 ay oldu virüs taraması yaptım 2 uygulamadan ancak bir sonuç çıkmadı ayrıca oyunlarda vs. CPU kullanımım normal çözümü var mıdır?

Merhaba, bugün Forza Horizon 4 oynarken laptopum kendiliğinden kapandı. Bu olaydan öncesinde de Forza 4 ve 5 için olay aynı. Bugün yine Valorant oyunu açıktı ancak oyunu oynamıyordum. Sonrasında ise faremi hareket ettirince laptop kapandı ve de 1. deneyişimde açılmadı 2. deneyişimde ise arkadaki tüm uygulamalar açıktı Ankara'da iken böyle sorunum yoktu ancak İstanbul'da ise laptop böyle kapanıp açılıyor. Laptopumu alalı en fazla 3 ay oldu virüs taraması yaptım 2 uygulamadan ancak bir sonuç çıkmadı ayrıca oyunlarda vs. CPU kullanımım normal çözümü var mıdır?
Bir hatadan mı yoksa aniden mi kapanıyor?
Eğer bir hatadan ise, Minidump dosyalarınızı atın (eğer mavi ekrandan ise, eğer değilse belirtin.)

Eğer aniden kapanıyor ise AIDA64 ile test yapın 10-15 dakika, ısıdan ise anlarız.

Eğer bir hatadan ise, minidump dosyalarınızı atın (eğer mavi ekrandan ise, eğer değilse belirtin.)
Aniden kapanıyor bir hata vermiyor ama bir ara mavi ekran verdi ondan başka mavi ekranım yok.

Çok ısınıyor mu?
91 derecede kalıryor CPU ekran kartı ise maksimum bir 87 oluyor.

Sıcaklık nedir, alet nedir?
Sıcaklık CPU'da 91'den yukarı olmuyor ancak ekran kartı maksimum 87 oluyor laptop ise HP'nin Victus serisinden modeli ise 15-FA1xxx

Eğer bir hatadan ise, minidump dosyalarınızı atın (eğer mavi ekrandan ise, eğer değilse belirtin.)

Eğer aniden kapanıyor ise AIDA64 ile test yapın 10-15 dakika, ısıdan ise anlarız.
Ayrıca testi nasıl yapacağım ile ilgili bir video varsa linkini atabilme şansınız var mı?

Tam 16 dakika test yaptım stress testi sanırsam bir şey olmadı ancak CPU throttling yüzde 22 de kaldı yandada uyarı çıktı overheating detected diye sanırım aşırı ısınma gibi bir şey ancak sorun olmadı hatta CPU sıcaklığı 77 gibi derecelerdeydi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı