Laptop klavye bağlayınca tuşlar çift basıyor

Efe532Pro111

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Toshiba MQ01ABD
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi laptopuma flash bellek bağlayınca veya mouse bağlayınca tıkır tıkır çalışıyor, fakat klavye veya telefonumu bağlayınca sorunlu çalışıyor, mesela telefon bağlayınca sürekli aygıt çıkarma sesi geliyor ve sanki remix yapıyor :) Klavye bağlayınca ise bazen çalışıyor bazen çalışmıyor ve bir harfi sürekli yazıyor. 2 farklı klavye denedim. İkisinde de öyle oluyor. HDMI içinde öyle, şu anda televizyonuma hiç görüntü gelmiyor. En son laptopumu temizlerken yan taraflarını da temizledim, acaba bundan dolayı mı oluyor bu sorunlar? Sizce neden olur ve çözümü varsa paylaşsanız iyi olur. Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi laptopuma flash bellek bağlayınca veya mouse bağlayınca tıkır tıkır çalışıyor, fakat klavye veya telefonumu bağlayınca sorunlu çalışıyor, mesela telefon bağlayınca sürekli aygıt çıkarma sesi geliyor ve sanki remix yapıyor :) Klavye bağlayınca ise bazen çalışıyor bazen çalışmıyor ve bir harfi sürekli yazıyor. 2 farklı klavye denedim. İkisinde de öyle oluyor. HDMI içinde öyle, şu anda televizyonuma hiç görüntü gelmiyor. En son laptopumu temizlerken yan taraflarını da temizledim, acaba bundan dolayı mı oluyor bu sorunlar? Sizce neden olur ve çözümü varsa paylaşsanız iyi olur. Teşekkürler :)

Sanırım bahsi geçen aygıtları taktığınız girişlerde (temizlerken) sıvıya bağlı oksitlenme oluşmuş. USB giriş oksitlenmesi olarak aratırsanız ya da konu açarsanız nasıl çözüldüğüne ulaşırsınız. Oksitlenme temizlemeyle ilgili pek bilgi sahibi değilim, bilgi sahibi arkadaşlar zaten yazarlar birazdan. Aklıma gelen bu, kesin problem budur diyemem, bir seçenek belirtmek istedim sadece.

Neyle temizlediniz? Saf Alkol ile mi? Büyük ihtimal yukarıdaki arkadaşın dediği gibi temazsızlık yapıyor.

Bilgisizliğimden dolayı (ne dediğimi anladınız) ıslak mendille :(

İlk etapta direkt problem yaratmaz normalde de ama sanırım temizlerken mendili biraz zorlayıp iyice su akıtmasına sebep olmuş olabilirsiniz.

Bu konuda arkadaş temizliği anlatmış, bunu deneyebilirsiniz.

İçindeki pimleri eğersen, birbirlerine temas ettirirsen daha kötü bir hale getirirsin. Varsa izoporipil alkol, yoksa kolonya. Varsa WD-40 vb. Spreyler sıkıp pas ve oksit gibi kirlilikleri çözebilirsin.

%99, 9 saflıkta İzopropil alkol ve WD-40 kullanırsan kısa devreden çok endişelenmen gerekmez. Fön vb. cihazla kabaca kurutup açabilirsin. Ancak kolonya gibi %100 saf olmayan bir şey kullanırsan %100 kuruduğuna emin olmadan elektrik vermemelisin.

Anladım teşekkür ederim, çözümü sanırım anakart değişimi, değil mi?

Eğer dediğimiz gibi oksitten kaynaklı bir problem varsa, alkol ya da alıntıdaki seçeneklerle temizleyince sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum. Laptoplar için USB şasesi de satılıyor, en kötü ihtimalle anakart yerine varsa güvendiğiniz bir bilgisayarcı ona götürürseniz USB girişlerini değiştirip sorunu çözebilir. Ben temizlediğinizde sorunun çözüleceği kanaatindeyim.

Eğer dediğimiz gibi oksitten kaynaklı bir problem varsa, alkol ya da alıntıdaki seçeneklerle temizleyince sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum. Laptoplar için USB şasesi de satılıyor en kötü ihtimalle anakart yerine varsa güvendiğiniz bir bilgisayarcı ona götürürseniz USB girişlerini değiştirip sorunu çözebilir. Ben temizlediğinizde sorunun çözüleceği kanaatindeyim.

Teşekkür ederim iyi günler :)

Geri
Yukarı