Laptop klavyesi devre dışı bırakılırsa güç tuşu çalışır mı?

Emin misin simdi adama 200 TL verdim sadece biraz yapabildi. Ve bana dedi ki klavyeyi devre disi birakirsak guc tusu da calismaz dedi

Hocam laptop klavyesini devre dışı bıraksanız bile genellikle güç tuşu çalışmaya devam eder. Güç tuşu, klavyeden bağımsız olarak genellikle anakart üzerinde fiziksel bir düğme olarak bulunur ve klavye durumundan etkilenmez. Yine de, klavye ayarlarına göre değişiklik gösterebilir, bu yüzden klavye devre dışı bırakıldığında güç tuşunun çalışıp çalışmayacağını test etmek önemlidir.

200TL verince ne demek biraz yapabildi? Ayrıca güç tuşu klavye üzerindeyse devre dışı kalınca laptop açılmaz. Sorun olmaz diyen arkadaş ya anlamadı ya da sallıyor.

Riskli bir iş denemeden bilemeyiz güç tuşu ayrı bir anahtar olarak sadece klavye konumunda olabilir ya da klavyeyle birleşik bir anahtarda olabilir.

200TL verince ne demek biraz yapabildi? Ayrıca güç tuşu klavye üzerindeyse devre dışı kalınca laptop açılmaz. Sorun olmaz diyen arkadaş ya anlamadı ya da sallıyor.
dedi ki ben sokup taktim biseyler yaptim falan dedi bende anlamadim sonra dedi klavyenin degismesi lazim o da 1500 2k falan zaten ben pc yi 3k ya aldim o kadar vermem yani

sorun bi tusun takili kalmasi yani loldeyken falan chat aciliyor veya sifre yerindeyken kendi kendine sifreyi yazmadan enterliyor. ben teknik servise goturdum sonra bu biraz azaldi ama devam ediyor.

Riskli bir iş denemeden bilemeyiz güç tuşu ayrı bir anahtar olarak sadece klavye konumunda olabilir ya da klavyeyle birleşik bir anahtarda olabilir.
simdi deneyecektim ama cihazi kaldir dedikten sonra tekrar aktif edebilir miyim veya nasil ederim

Dedi ki ben sokup taktim bir şeyler yaptim falan dedi bende anlamadim sonra dedi klavyenin degismesi lazim o da 1500 2K falan zaten ben PC'yi 3K ya aldim o kadar vermem yani

Üst kasaya sabit klavyeli bir modelse o fiyatlara çıkabilir. Klavye aktif kalsın ve normal kullan. USB klavye tak ve uyguna işini çöz.

dedi ki ben sokup taktim biseyler yaptim falan dedi bende anlamadim sonra dedi klavyenin degismesi lazim o da 1500 2k falan zaten ben pc yi 3k ya aldim o kadar vermem yani

sorun bi tusun takili kalmasi yani loldeyken falan chat aciliyor veya sifre yerindeyken kendi kendine sifreyi yazmadan enterliyor. ben teknik servise goturdum sonra bu biraz azaldi ama devam ediyor.

simdi deneyecektim ama cihazi kaldir dedikten sonra tekrar aktif edebilir miyim veya nasil ederim
Adam kendisi bozmuş klavyeyi? Neden o kadar para istiyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı