Laptop klavyesi devre dışı bırakılırsa güç tuşu çalışır mı?

Hocam laptop klavyesini devre dışı bıraksanız bile genellikle güç tuşu çalışmaya devam eder. Güç tuşu, klavyeden bağımsız olarak genellikle anakart üzerinde fiziksel bir düğme olarak bulunur ve klavye durumundan etkilenmez. Yine de, klavye ayarlarına göre değişiklik gösterebilir, bu yüzden klavye devre dışı bırakıldığında güç tuşunun çalışıp çalışmayacağını test etmek önemlidir.
ben simdi test edecektim guc tusuna basip kapatmayi ki zaten kapanirsa calisiyor demektir kapanmazsa da calismiyordur geri aktif ederim ama aktif edilebilir mi veya nasil edilebilir

ben simdi test edecektim guc tusuna basip kapatmayi ki zaten kapanirsa calisiyor demektir kapanmazsa da calismiyordur geri aktif ederim ama aktif edilebilir mi veya nasil edilebilir
Güç tuşunu test etmek için basitçe kapatmayı deneyin. Eğer kapanırsa güç tuşu çalışıyor demektir. Kapanmazsa, ayarlardan güç tuşunu tekrar etkinleştirmeyi deneyin.

guc tusunu degil ki klavyeyi kapatip acmayacak miyim
Klavyeyi Aygıt Yöneticisi'nde devre dışı bırakmak için öncelikle Başlat menüsünden "Aygıt Yöneticisi"ni açın. Ardından "Klavye" veya "Klavyeler" sekmesine gidin, istediğiniz klavyeyi sağ tıklayıp "Devre Dışı Bırak" seçeneğine tıklayarak klavyeyi devre dışı bırakabilirsiniz.

Klavyeyi Aygıt Yöneticisi'nde devre dışı bırakmak için öncelikle Başlat menüsünden "Aygıt Yöneticisi"ni açın. Ardından "Klavye" veya "Klavyeler" sekmesine gidin, istediğiniz klavyeyi sağ tıklayıp "Devre Dışı Bırak" seçeneğine tıklayarak klavyeyi devre dışı bırakabilirsiniz.
ondan sonra nasil acacagim geri

ondan sonra nasil acacagim geri
Klavyeyi Aygıt Yöneticisi'nde devre dışı bıraktıktan sonra klavyeyi tekrar etkinleştirmek için Aygıt Yöneticisi'ni açın, "Klavye" veya "Klavyeler" sekmesine gidin, klavyenin üzerine sağ tıklayın ve "Etkinleştir" seçeneğine tıklayarak klavyeyi geri açabilirsiniz.

Umarım açıklayıcı anlatabilmişimdir. İşinize yaradı mı ?

Klavyeyi Aygıt Yöneticisi'nde devre dışı bırakmak için öncelikle Başlat menüsünden "Aygıt Yöneticisi"ni açın. Ardından "Klavye" veya "Klavyeler" sekmesine gidin, istediğiniz klavyeyi sağ tıklayıp "Devre Dışı Bırak" seçeneğine tıklayarak klavyeyi devre dışı bırakabilirsiniz
devre disi birakma secenegi ozellikler seçeneğinin icinde ama o da aktif halde değil. cihazi kaldir secenegi var sadece aktif olan

Geri
Yukarı