Laptop klavyesi gibi sessiz klavye önerisi

UnKnown44

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İş PC sistem özellikleri:
Anakart: Asus Tuf B450-PLUS
İşlemci: Ryzen 5800x
İşlemci Soğutucu: ThermalRight Phantom Spirit 120
Ekran Kartı: Asus Dual 6600XT
Ram: Corsair Vengeance 16GBx2 3000MHz
Depolama: Kioxia Exceria 500GB M.2/ Kioxia 960GB SSD
Kasa: Aerocool Cipher
Monitör: 2xDell 19''
Mouse: Bloody V7Ma/Logitech M330
Klavye: Fujitsu
Power Supply: High-Power 650W
Logitech K520 klavyesini kullanıyorum. Sessiz bir seri olarak sunuluyor, ancak sessiz ortamlarda tuş sesleri rahatsız edici.
Yazım işleri ile sürekli olarak uğraştığım için gece ve sabah erken saatlerde kullanıyorum, bu durum da klavyenin sesini fazlasıyla duymama ve evdekileri rahatsız etmeme sebep oluyor.

Laptop klavyesi sessizliğinde bir klavye arıyordum. Forumda da açılmış çok konu gördüm. Ancak tam manası ile cevap bulamadığım için tekrar açmak istedim. Laptop klavyesi gibi öneren de var (ör. Cougar VANTAR CGR-WXNMB-VAN Q İngilizce Kablolu Gaming (Oyuncu) Klavye - incehesap.com), mekanik önereden de var (örn. https://www.hepsiburada.com/asus-cerberus-arka-aydinlatmali-oyuncu-klavye-pm-bd804735). Hangisi daha sessiz ve yazım hızımı etkilemeyecek seviyede olursa onu tercih etmek isterim.
Mekanik klavyeler gerçekten laptop klavyesi kadar sessiz olabiliyor mu?
Daha önce mekanik klavye kullanmadığım için ve tam olarak bilemediğim için soruyorum, acaba yazım noktasında aynı yazım hızı verimliliğini alabilir miyim?

Rakamsal olarak bütçe belirtmek istemedim, sadece istediğim özelliğe sahip olsun ve pahalı da olmazsa iyi olur. Sadece yazım işlerim için alacağım.
Büyüklüğünün K520 gibi olmasını istiyorum.
Q ve Türkçe olması da önemli.

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Scissor klavyelere bakın. Mekanik klavyelerde hangi türü kullanırsanız kullanın ses çıkıyor. Bende low profile mekanik klavye var. Yağladım ettim ancak ister istemez ses oluyor. Scissor klavyeler bildiğiniz laptop klavyesi gibi oluyor. Hem daha az yorucu, hem daha sessiz hem de daha hızlı yazı yazma imkanı sunuyor.

Scissor klavyelere bakın. Mekanik klavyelerde hangi türü kullanırsanız kullanın ses çıkıyor. Bende low profile mekanik klavye var. Yağladım ettim ancak ister istemez ses oluyor. Scissor klavyeler bildiğiniz laptop klavyesi gibi oluyor. Hem daha az yorucu, hem daha sessiz hem de daha hızlı yazı yazma imkanı sunuyor.
evet sanırım istediğim tam olarak böyle bir ürün. Biraz araştırıyorum. Görmeden de karar vermek zor gerçekten. MK520 gibi büyük olsun istiyorum.

Mx keys öneririm. Laptop klavyesine benzer şekilde ve konforlu bir deneyim sunuyor. Yaklaşık 6 aydır minisini kullanıyorum.
güzel ürün ama biraz pahalı geldi. teşekkür ederim öneriniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı