Laptop klavyesi ısınıyor

Berk10007

Femtopat
Merhaba, internette gezinirken ve arka planda herhangi bir işlem yapmazken laptopumun klavye kısmı ısınıyor. CPU ve GPU sıcaklığına baktığımda 50 derece olarak gösteriyor. Isınma tam olarak klavyenin ortalarında oluyor. Sizce sebebi ne olabilir?

Merhaba, internette gezinirken ve arka planda herhangi bir işlem yapmazken laptopumun klavye kısmı ısınıyor. CPU ve GPU sıcaklığına baktığımda 50 derece olarak gösteriyor. Isınma tam olarak klavyenin ortalarında oluyor. Sizce sebebi ne olabilir?

Hocam işlemci sıcaklığı mı 50 yoksa ekran kartı mı? Bana biraz fazla geldi boşta kullanırken güç tasarrufu modunda kullanmanızı öneririm.

Isınma aşırı derece mi yoksa ılık denebilecek seviyede mi? Bazı modellerde ısı borusunun geçtiği yerlerde ısınma olabiliyor. Kasanız kaliteli ise pek takılmayın derim. Bende 1 aylık MSI var, boşta 50 derece hatta şu an 55. Klavyede de oyunlarda ısınma oluyor. İşlemci 80 dereceyi geçmiyor oyunda, ben dert etmiyorum. Yüksek performans/Oyun Modu/Otomatik Fan açık.

Şuan sadece tarayıcı açık güç tasarrufu modunda 39 derece işlemci ekran kartı zaten çalışmıyor dahili ekran kartını kullanıyor.
Bataryadan kaynaklanıyor olabilir ya da işlemci ve ekran kartı değilse başka bileşenlerden kaynaklanıyor olabilir. 50 derece sıcaklığı hissetmeniz normal değil çünkü klavyenin üzerinde. Isınan bileşeni tespit etmeye çalışın.

İşlemci oralardadır büyük ihtimalle. Bazı laptoplarda kolay hissediliyor sıcaklık.

Laptop 5-6 ay önce servise gitti fanları değiştirildi, birkaç gün öncesine kadar sıkıntı yoktu ama şu an beni ufaktan rahatsız ediyor çok sıcak değil ama sıcak olduğu hissediliyor. Laptop boşta dururken ısınması pek de mantıklı gelmiyor. Laptop Acer Nitro 5 515-54, kasa içerisinin resmini ekledim.

Dosya Ekleri

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    135,3 KB · Görüntüleme: 137
Laptop 5-6 ay önce servise gitti fanları değiştirildi, birkaç gün öncesine kadar sıkıntı yoktu ama şu an beni ufaktan rahatsız ediyor çok sıcak değil ama sıcak olduğu hissediliyor. Laptop boşta dururken ısınması pek de mantıklı gelmiyor. Laptop Acer Nitro 5 515-54, kasa içerisinin resmini ekledim.
Oyun oynuyor musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı