Laptop klavyesi nasıl sökülür?

Peki sökmesem de böyle komprasör , hava basınçları var onlarla temizlemeye çalışsam olmaz mı?
Hocam hiç denemediğim için sadece tahminde bulunabilirim. Yani hava basıncının ben çözüm olacağının kanaatinde değilim. Hatta daha çok klavyenin içince girmesini sağlayabilir. Bence siz harici bir klavye alın ve onunla devam edin.

• Yani şimdi klavyenizin durumu ne kadar kötü?
  • İçindeki pislikler tuşların basmamasını etkiliyor mu?
  • Yada basarken sert basım hissi mi oluşturuyor?
  • Yoksa sadece göz zevki için mi?
  • Yani ne kadar gerekli bu klavye temizliği?
Bence eğer gereksiz ise o zaman yapmayın gidin bir harici klavye alın. Servisin de klavyeyi temizleyeceğini düşünmüyorum, muhtemelen yeni klavye takarlar. Tekrar söylüyorum; hava ile temizlemeye çalışmak pisliklerin daha çok içeri gitmesine, hatta çalışan klavyenizin çalışmamasına bile yol açabilir. Tavsiye etmiyorum. İyi forumlar, saygılar.

Hocam hiç denemediğim için sadece tahminde bulunabilirim. Yani hava basıncının ben çözüm olacağının kanaatinde değilim. Hatta daha çok klavyenin içince girmesini sağlayabilir. Bence siz harici bir klavye alın ve onunla devam edin.

• Yani şimdi klavyenizin durumu ne kadar kötü?
  • İçindeki pislikler tuşların basmamasını etkiliyor mu?
  • Ya da basarken sert basım hissi mi oluşturuyor?
  • Yoksa sadece göz zevki için mi?
  • Yani ne kadar gerekli bu klavye temizliği?
Bence eğer gereksiz ise o zaman yapmayın gidin bir harici klavye alın. Servisin de klavyeyi temizleyeceğini düşünmüyorum, muhtemelen yeni klavye takarlar. Tekrar söylüyorum; hava ile temizlemeye çalışmak pisliklerin daha çok içeri gitmesine, hatta çalışan klavyenizin çalışmamasına bile yol açabilir. Tavsiye etmiyorum. İyi forumlar, saygılar.

İlk olarak harici klavye aldım onu da kulanıyorum ama işimden dolayı bilgisayarımın klavyesini daha sık kullanıyorum klavyenin içindeki pislikler gözüküyor ancak kullanmasına bir etki yapmıyor sadece bazı tuşlarda katur kutur ediyor ama tuşa basabiliyorum en iyiysi ben hiçbir şey yapmayayım sağ olun benden de saygılar...

İlk olarak harici klavye aldım onu da kullanıyorum ama işimden dolayı bilgisayarımın klavyesini daha sık kullanıyorum klavyenin içindeki pislikler gözüküyor ancak kullanmasına bir etki yapmıyor sadece bazı tuşlarda katur kutur ediyor ama tuşa basabiliyorum en iyisi ben hiçbir şey yapmayayım sağ olun benden de saygılar...
Yani hocam 2 seçenek var:
  • Ya bırakın öyle devam edin bozulana kadar sonra klavye değişimi isteyin,
  • ya da siz daha "bozulmadan" klavye değişimi isteyiniz.
Çünkü servis klavye temizlemez, hatta tamir bile etmez. Onarım yok onlarda, bozuksa çıkar yenisini tak ve bunu kullanıcıya faturalandır. Yöntemleri bu, zaten bu tür "kompakt ve taşınabilir" cihazlarda "onarım" kısmı 2.plandadır. Genel olarak "kompakt ve taşınabilir" olması için fedakârlık edilir. Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi forumlar, saygılar.

Geri
Yukarı