Laptop nasıl sökülür?

Korkmaya gerek yok. Yazılımı bozana, donanımı çökertene kadar deneyin. Aksilik olunca çözmeye çalışın. Çözüme ulaştığınızda ömür boyu sıkıntı çekmezsiniz.

Şu ana kadar hep korkmuştum bozarım diye ama hem forumdaki arkadaşlar hem de gaza gelmem sonucunda yapma kararı aldım. Hedefim termal macun değişimi ve fan temizliği. Şu an termal macun elimde olmadığı için alana kadar pratik yapacağım. Bugün sadece Wi-Fi kartı, SATA soketi ve klavyeyi sök-tak yaptım ve başarılı oldum. Yarın ise biraz daha derinlere inip bakır boruyu sökmeden fanı kaba taslak temizleyeceğim, macunu alınca daha detaylı temizleyeceğim. Bana verebileceğiniz tüyolar var mı? Nelere dikkat etmeliyim?

Not: Laptop üstten açılıyor. Klavyeyi söktükten sonra.

Pratik yaparken çalışmayan eski bir laptopta denemenizi tavsiye ederim pratik yapayım derken bozmayın.

Pratik yaparken çalışmayan eski bir laptopta denemenizi tavsiye ederim pratik yapayım derken bozmayın.

Benim aklımda da hemen hemen öyle bir şey var. Pratik yaparken eskiyi kullanırım. Ama mevcut olanı halletmem lazım önce. Videoya bakarak yaparsam kolayca hallolur sanırım.

Bu arada, Memo11 adlı sanatçı burada ne anlatmak istemiş?
Bugün tamamen anakartı söküp bakır boruya ellemeden fanı ve kasayı hafiften temizledim. Güç kablosu, monitör kablosu, data ve Flex kablolarını düzgünce taktım. Vida artırmadan başarılı bir şekilde geri kapattım ve sorunsuz çalışıyor. Hatta bu kıytırık temizleme ile bile boştaki sıcaklıklar 50-52'lerden 41'lere düştü. Ben de inanamıyorum nasıl oldu. Yük altında tahminimce yine termali değişene kadar değişmez ama bu bile beni mutlu etti açıkçası.

@yigithandeniz @Berkay Davas @Emir Bozat @yetiskin

Son düzenleme:
Benim aklımda da hemen hemen öyle bir şey var. Pratik yaparken eskiyi kullanırım. Ama mevcut olanı halletmem lazım önce. Videoya bakarak yaparsam kolayca hallolur sanırım.

bu arada, memo11 adlı sanatçı burada ne anlatmak istemiş?
Bugün tamamen anakartı söküp bakır boruya ellemeden fanı ve kasayı hafiften temizledim. Güç kablosu, monitör kablosu, data ve Flex kablolarını düzgünce taktım. Vida artırmadan başarılı bir şekilde geri kapattım ve sorunsuz çalışıyor. Hatta bu kıytırık temizleme ile bile boştaki sıcaklıklar 50-52'lerden 41'lere düştü. Ben de inanamıyorum nasıl oldu. Yük altında tahminimce yine termali değişene kadar değişmez ama bu bile beni mutlu etti açıkçası.

@yigithandeniz @Berkay Davas @Emir Bozat @yetiskin

Termal macun ile daha iyi değerler alırsın umarım gerçekten senin adına sevindim bir yerden başlamak lazımdı elbette. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop nasıl sökülür ve termal macun nasıl sürülür,
Detaylı anlatım video da var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı