Laptop klavyesi üzerine çay döküldü

mr.jack

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar köpeklerimden biri sağ olsun elimdeki çayın bir kısmını Dell Vostro 5481 model laptopun klavyesinin üzerine dökmeme vesile oldu. Bu arada çay şekersiz ve hemen laptopu ters çevirdim ve klavyeyi sildim birkaç dakika ters bir şekilde beklettim. Arka kapağını açtım fön tuttum, arka kapak açıkken klavyelerin üzerinden de fön tuttum. İlk etapta space tuşu çalışmıyordu sonra bir çalıştı bir çalışmadı daha sonra laptop 2-3 kere kendisini yeniden başlattı ama şu an 10 dakikadır bir problem yok gibi görünüyor. Yapmam gereken bir şey var mı? Birkaç gün sonra ani bir sorunla karşılaşma olasılığım nedir?

Hocam 30-40 dakika bilgisayarı çalıştırmayın şarjdan da çekin oda sıcaklığında bekletin ki kalan suda buharlaşsın ve nem falan varsa onlarda kurusun.

Arkadaşlar köpeklerimden biri sağ olsun elimdeki çayın bir kısmını Dell Vostro 5481 model laptopun klavyesinin üzerine dökmeme vesile oldu. Bu arada çay şekersiz ve hemen laptopu ters çevirdim ve klavyeyi sildim birkaç dakika ters bir şekilde beklettim. Arka kapağını açtım fön tuttum, arka kapak açıkken klavyelerin üzerinden de fön tuttum. İlk etapta space tuşu çalışmıyordu sonra bir çalıştı bir çalışmadı daha sonra laptop 2-3 kere kendisini yeniden başlattı ama şu an 10 dakikadır bir problem yok gibi görünüyor. Yapmam gereken bir şey var mı? Birkaç gün sonra ani bir sorunla karşılaşma olasılığım nedir?
Ben maden suyu dökmüştüm numpad kısmı yapış yapış olmuştu.😄 Döktükten sonra bataryasını hemen söküp bilgisayarı L şeklinde dayayıp 1 gece sabaha kadar beklettim bir şey olmamıştı.Daha sonra klavyeyi temizlettim çünkü tuşların altında birikinti kalıyor onların temizlenmesi lazım.

Son düzenleme:

Hemen şarjdan çekip laptopu kapatmanız daha iyi olurdu fön makinesi tutmayın bence sıvıyı içeri iletiyor 1 gün pirince yatırıp sonra çalıştırmak daha mantıklı gibi.

Hocam 30-40 dakika bilgisayarı çalıştırmayın şarjdan da çekin oda sıcaklığında bekletin ki kalan suda buharlaşsın ve nem falan varsa onlarda kurusun.
Mantıklı hocam, tamamdır dediğiniz gibi yapayım bi 45 dk bekleteyim o vakit.

Hemen şarjdan çekip laptopu kapatmanız daha iyi olurdu fön makinesi tutmayın bence sıvıyı içeri iletiyor 1 gün pirince yatırıp sonra çalıştırmak daha mantıklı gibi.
Şarj da değil hocam ama şarjımda pek yok takmam lazım tabi ikilemdeydim o yüzden önce buradaki donanım konusunda bilgili arkadaşalara ne yapmam gerektiğini sorayım dedim. Remote çalışıyorum bugünde yapmam gereken işler var aksilik işte.. :)) ) Artık yapabildigimi %20 şarjla yapayım sonra da bilgisayarı kapatayım kalan işlerde yarını beklesin yapacak bir şey yok.

Fön makinesi tutup bilgisayara daha çok zarar vermişsinizdir geçmiş olsun.

Ben fön makinesi daha da zarar veriyor. Nemi itiyor temas olmayan bölgelere de temas ettiriyor diye biliyorum.
Doğrudur hocam şu an bir problem yok gibi zaten çok fazla da dökülmedi space ve çevre tuşlarına biraz döküldü ayrıca fön tutmadan önce ters çevirip havlu kağıt ile bayağı sildim. Birazdan laptopu kapatıp yarına kadar dinlendireceğim de umarım birkaç gün sonra sorun yaşatmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı