Laptop klavyesine kola dökülmesi sonrası rastgele tuşlara basıyor

jedinak

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 40 dakika önce bardağın dibindeki kadar az bir miktarda kola klavyeye doğru döküldü. İlk 10 dakika hiçbir sorun çıkmadı , sonrasında bilgisayar sapıttı. Tuşları söküp kurutma makinesi ile kurutmayı denedim. Sonrasında bilgisayarı açtığımdaysa şifremi dahi giremedim. Kendi kendine ekranın yönünü değiştirdi birkaç kere. Şu an harici klavye ile yazıyorum tamire mi gitmesi gerekiyor kesinlikle yoksa yapabileceğim bir şey var mı?

Kurumuş ve yapışmış olan şekerin temizlenmesi gerek, yapabiliyorsanız yapın ama tavsiyem profesyonel bir yere götürmeniz.
Şu an yapabileceğim bir şey yok anladığım kadarıyla. Zero kola olduğu için tatlandırıcının şeker gibi yapışkan olabileceği ihtimalini unutmuşum. Üzüldüğüm nokta anakarta da zarar gelirse çok pahalıya patlayacak.

Umarım sorun olmaz. Anakartlar çok pahalı 😥
elinizden geldiği kadar hızlıca tamire götürün pc yi açmayın
Şu anda o bilgisayardan yazıyorum. Klavye kesin olarak gitti sanırsam tamir olmadığı sürece. Bataryasını falan da çıkartmadım laptopun. Yarına kadar ters tutup bekleteceğim eğer işe yaramazsa son çözüm olarak tamirciye götüreceğim.

Geri
Yukarı