Laptop klavyesine maden suyu döküldü

msvcp110.dll

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi klavyeye yarım bardaktan daha az sade maden suyu döküldü, dün akşam 9-10 gibiydi. Dökülür dökülmez gücünü kesip kapattım ve ters çevirip suyun akmasını sağladım, daha sonra klavyenin yüzünü bezle silip klavyeyi çıkardım. Alt tarafa su geçmemişti anakartta veya başka parçalarda sorun yok bilgisayar da çalışıyor zaten. Daha sonra klavyeyi pirince koydum biraz önce çıkardım fakat durum aynıydı. Saç kurutma makinesiyle ısıtıp buharlaştırmayı denedim, nem-buhar varsa diye süpürge ile çekmeyi denedim fakat hâlâ çözülmedi. Klavyenin tuşları çalışıyor fakat "k" tuşuna bastığımda "k8" yazıyor, basılı tuttuğumda ise hiç sırayı bozmadan sadece "k" yazıyor veya "l" tuşuna bastığımda "l9" (küçük harfle) yazıyor ve aynı şekilde basılı tutunca sırayı bozmadan "l" yazıyor. Aynı şekilde "8" tuşuna bastığımda yine "k8" yazıyor fakat "8"e basılı tuttuğumda sadece "8" yazıyor. Bunun gibi birkaç tuşta durum böyle.
Tahminlerim şöyle ki: Maden suyu iletken olduğu için kuruduğunda da iletkenlik özelliği devam ediyor olabilir mi?
Çözüm tahminlerim ise şöyle: Klavyeyi su veya kalıp sabunla köpüklü su ile yıkasam, daha sonra iyice kurutsam sorun çözülür mü?
Tecrübesi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.
düzenleme: W tuşu fiziksel olarak takılı kalıyordu diye klavyeyi değiştirmiştim eski klavyesini taktım ve bütün tuşlar sorunsuz çalışıyor yani sorun donanımsal, klavyeden kaynaklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saç kurutma makinesiyle kurutmaya çalışmakla hata etmişsiniz. Bilgisayarı açmadan en az 2 gün bekleseydiniz keşke o zaman tam olarak kururdu. Tabii kurumuş olup iletkenlerde oksitlenme yapmış olma ihtimali de var bu durumda klavyeyi değiştirmekten başka çare yok.
Yıkama işini ise aklınızdan bence tamamen çıkarın. Şekerli olsa son çare yapılabilir derdim.

Saç kurutma makinesiyle kurutmaya çalışmakla hata etmişsiniz. Bilgisayarı açmadan en az 2 gün bekleseydiniz keşke o zaman tam olarak kururdu. Tabii kurumuş olup iletkenlerde oksitlenme yapmış olma ihtimali de var bu durumda klavyeyi değiştirmekten başka çare yok.
Yıkama işini ise aklınızdan bence tamamen çıkarın. Şekerli olsa son çare yapılabilir derdim.
Klavyeyi bilgisayardan ayırmıştım. Şekerden ziyade, sade maden suyu fayansın üstüne döküldüğünde bile yapış yapış oluyor ı yüzden yıkamayı düşündüm. Elimde çalışan eski klavyem var çare kalmazsa satın adlığıö yere de sorup yardımcı olamazlarsa iyice yıkayıp 1 hafta falan kalorifer üstünde usul usul kurumaya bırakacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı