Laptop klavyesine soda döküldü

grasivya

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Pazartesi akşam 22.00 gibi laptopun WASD tuşlarının oraya, neredeyse 4 5 damla soda düştü. Bilgisayarımı eğimli bir halde (batarya kısmının altında yükseklik koyulu) kullanıyorum. Laptopu eğimli bir halde kullandığımdan dolayı dökülen soda masaya aktı. Hemen ters çevirip sildim. Ardından baktığımda tuşların altında çok minik su damlacıkları vardı. Onları da süpürgenin düşük çekiş gücünde çektim herhangi bir su damlası kalmadı. 2 gündür ters v şeklinde laptop duruyor. Bu öğlen 16 sıralarında deneme amaçlı açtım ekran geldi hiçbir sıkıntısı gözükmüyor. Tuşları denedim tuşlarda da bir sıkıntı yok. Yine de garanti olması açısından kapatıp laptopu kenara ters v şeklinde koydum. Tahminimce su laptopun içine girmemiştir. Şu anlık başka yapabileceğim bir şey var mıdır?

4-5 damladan bir şey olacağını sanmam girse bile ama girmemiştir, klavye kenarları su sızdırmaz çoğu modelde.

Arkadaşlar selam. Pazartesi akşam 22.00 gibi laptopun wasd tuşlarının oraya, neredeyse 4 5 damla soda düştü. Bilgisayarımı eğimli bir halde (batarya kısmının altında yükseklik koyulu) kullanıyorum. Laptopu eğimli bir halde kullandığımdan dolayı dökülen soda masaya aktı. Hemen ters çevirip sildim. Ardından baktığımda tuşların altında çok minik su damlacıkları vardı. Onları da süpürgenin düşük çekiş gücünde çektim herhangi bir su damlası kalmadı. 2 gündür ters v şeklinde laptop duruyor. Bu öğlen 16 sıralarında deneme amaçlı açtım ekran geldi hiçbir sıkıntısı gözükmüyor. Tuşları denedim tuşlarda da bir sıkıntı yok. Yine de garanti olması açısından kapatıp laptopu kenara ters v şeklinde koydum. Tahminimce su laptopun içine girmemiştir. Şu anlık başka yapabileceğim bir şey var mıdır?

Çalışıyorsa sorun yok.

Arkadaşlar selam. Pazartesi akşam 22.00 gibi laptopun WASD tuşlarının oraya, neredeyse 4 5 damla soda düştü. Bilgisayarımı eğimli bir halde (batarya kısmının altında yükseklik koyulu) kullanıyorum. Laptopu eğimli bir halde kullandığımdan dolayı dökülen soda masaya aktı. Hemen ters çevirip sildim. Ardından baktığımda tuşların altında çok minik su damlacıkları vardı. Onları da süpürgenin düşük çekiş gücünde çektim herhangi bir su damlası kalmadı. 2 gündür ters v şeklinde laptop duruyor. Bu öğlen 16 sıralarında deneme amaçlı açtım ekran geldi hiçbir sıkıntısı gözükmüyor. Tuşları denedim tuşlarda da bir sıkıntı yok. Yine de garanti olması açısından kapatıp laptopu kenara ters v şeklinde koydum. Tahminimce su laptopun içine girmemiştir. Şu anlık başka yapabileceğim bir şey var mıdır?
Kafan rahat olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim laptop klavyesinede yarım şişe enerji içeceği dökülmüştü. Hiçbir şey yapmadım sadece sildim hafiften halen sıkıntısı yok. 3-5 damladan ne olacak? :)

Hocam ben tecrubeliyim, ben de 4 ay önce touchpad kısminı çay döktüm. Akşam vaktiydi laptop bayağı yavaşladı performans olarak ve touchpad çalışmıyordu. Sabah açtığımda ise laptop eski haline döndü ama şunu eklemek isterim, akşam peçete ile ameliyat ettim bütün sıvıları kenardan topladım.

Aslında klavyenin altına gittiğini de sanmıyorum. Soda şişesini tutarken şişe düşer gibi oldu ondan böyle çok az bir soda fışkırdı klavyeye. Yarına kadar bekleyeyim ben iyisi. Yasaklardan sonra bir bilgisayarcıya götürüp içine baktırabilirim. Aslında içine falan kaçsaydı büyük ihtimal tuşlarda da sorun olurdu. Tuşlarda hiçbir sorun göremedim basmasında ve yazmasında olsun sıkıntısı yok.

Klavyeye dökülen sudan dolayı arızalanan laptop görmedim daha önce olabilir elbette ama çok düşük ihtimal zaten litrelerce dökülmediyse hiç sorun olmaz klavyenin altı düzdür yani su aralardan akıp laptopun altına giremez anakartdaki komponentlere değip kısa devre yapmadıkça sorun yok rahatlıkla kullanabilirsin.

Hepinize değerli yorumlarından dolayı teşekkür ederim arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı