Laptop klavyesinin içindeki beyaz plastik takılı kaldı

fsplash

Femtopat
Daha fazla  
Laptop klavyemde W tuşuna uzun bir süre yani yaklaşık olarak bir 20-30 saniye arası basınca bir 3-4 saniye takılı kalıyor ama dıştan bir şey gözükmüyor. İçindeki rubber cupın takılı kaldığını düşünüyorum hatta duyuyorum. Elimi tuştan çektikten bir süre sonra pıt diye bir ses geliyor ve düzeliyor. Ne yapmam lazım?

Laptop klavyemde W tuşuna uzun bir süre yani yaklaşık olarak bir 20-30 saniye arası basınca bir 3-4 saniye takılı kalıyor ama dıştan bir şey gözükmüyor. İçindeki rubber cupın takılı kaldığını düşünüyorum hatta duyuyorum. Elimi tuştan çektikten bir süre sonra pıt diye bir ses geliyor ve düzeliyor. Ne yapmam lazım?
Tanıyı koymuşsunuz doktor.

Evet sadece onda oluyor.
Pıt sesi hafif geliyorsa en başta dediğiniz gibi rb eğilimi bozulmuştur, ağır ses geliyorsa kırıntı kalmış olabilir. Zaten ses geldiğine göre yazılımla ilgili bir sorunumuz yok.

Garantiniz var ise, gönderin.

Garantiniz yok ise kb kısmındaki vidaları söküp anakartın üst kısmına açın, orada 5 6 tane vida alması gerekiyor, onları matkap yardımıyla sökün, kendiniz sökemezsiniz laptop yeni değil ise. Oradaki bandı çıkarın, nemli ise yıkayın. Sonradan tekrar takın ve tedavi başarılı,

Kırıntı girdi ise, saç kurutma makinesi ile orta güçte sıcak olmayacak bir şekilde klavye aralıklarından üfleyin.

Bunlar işe yaramazsa yeni bir klavye alın, veya tamirciye gönderin, ama klavye almak fiyat açısından daha makul.

Evet sadece onda oluyor.

Tanıyı koyduk ama tedaviyi bilmiyoruz...
Rubber cup'ı çıkarın lastik parçasını hasar almışsa ya da bükülmüşse bu soruna neden olabilir. Eğer lastik parçası çıkmışsa ya da yerinden oynamışsa lastiği gereken şekilde yerine oturtun.

Rubber Cup'ı çıkarın lastik parçasını hasar almışsa ya da bükülmüşse bu soruna neden olabilir? Eğer lastik parçası çıkmışsa ya da yerinden oynamışsa lastiği gereken şekilde yerine oturtun.

Başta rubber cup yerindeydi ama yapışkanı az kalmıştı sonra silerken yerinden çıktı yapıştırmadan geri koydum bir şey değişmedi sorunum da kaybolmadı diye zaten çok takmadım o sıkıntı yapar mı?

Tuşu söküp çıkarmayı deneyin.

Yaptım zaten...

Pıt sesi hafif geliyorsa en başta dediğiniz gibi rb eğilimi bozulmuştur, ağır ses geliyorsa kırıntı kalmış olabilir. Zaten ses geldiğine göre yazılımla ilgili bir sorunumuz yok.

Garantiniz var ise, gönderin.

Garantiniz yok ise KB kısmındaki vidaları söküp anakartın üst kısmına açın, orada 5 6 tane vida alması gerekiyor, onları matkap yardımıyla sökün, kendiniz sökemezsiniz laptop yeni değil ise. Oradaki bandı çıkarın, nemli ise yıkayın. Sonradan tekrar takın ve tedavi başarılı,

Kırıntı girdi ise, saç kurutma makinesi ile orta güçte sıcak olmayacak bir şekilde klavye aralıklarından üfleyin.

Bunlar işe yaramazsa yeni bir klavye alın, veya tamirciye gönderin, ama klavye almak fiyat açısından daha makul.

O kadar yetenekli değilim ya hafif bir kazmalık var bende en son çare tamire yollayacağım.

Başta rubber cup yerindeydi ama yapışkanı az kalmıştı sonra silerken yerinden çıktı yapıştırmadan geri koydum bir şey değişmedi sorunum da kaybolmadı diye zaten çok takmadım o sıkıntı yapar mı?
İleride soruna neden olur mu olmaz mı maalesef bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı