Laptop kullanılırken şarja takılı mı kullanılmalı ?

schopenuidas

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700H
Bellek: 16GB
Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3060
Monitör: FHD 144Hz IPS
Arkadaşlar bu konu hakkında bazı kesim sarja takılı kullanın batarya ömrü için diyor, diğer kesim de %100 yapın sarjı çıkarın öyle kullanın. Bitince tekrar şarj edip öyle döngü yapın diyor. Kesin olarak bir tanı koyamaz mıyız artık şu duruma?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu konu hakkında bazı kesim sarja takılı kullanın batarya ömrü için diyor, diğer kesim de %100 yapın sarjı çıkarın öyle kullanın. Bitince tekrar şarj edip öyle döngü yapın diyor. Kesin olarak bir tanı koyamaz mıyız artık şu duruma?

Hocam ben şarjda kullanılması taraftarıyım çünkü oyunlarda önemli rol oynuyor şarjda oynamak.

Eğer habire doldur boşalt yaparsan asıl bataryanın ömrü hızlıca biter, şarjda kullanıp laptopun ayarlarında varsa 60/80 gibi belli bir yüzdeye sabitlemek en iyisi.

Şarja takılı kullan kalktığın zaman çıkar ben 2 senedir böyle yapıyorum.

Eğer habire doldur boşalt yaparsan asıl bataryanın ömrü hızlıca biter, şarjda kullanıp laptopun ayarlarında varsa 60/80 gibi belli bir yüzdeye sabitlemek en iyisi.
Hocam bu konuyu başka yerlerde de görmüştüm.

Kesin olarak o dediğiniz olay iyi midir sizce? Zarar vermez değil mi?

Son olarak nasıl yapabilirim o sabitlemeyi?

Eğer oyun oynuyorsan şarja takılı kalsın film izleyeceğin zaman falan çıkar. O batarya sağlığı zaten her türlü 7 8 yıla biter. Çok kasma. Eskiden bende böyle konular açıyordum 1 yıl sonra artık sallamıyon bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı