Victus 15 satılıp masaüstüne geçilir mi?

wie

Picopat
Selam, arkadaşlar. HP Victus 15 modelini satın aldım 6 ay önce. Bilgisayardan istediğim performansı alamıyorum. Laptop GPU konusunda istediğimi veremedi. Genel kullanım olarak 1050Ti, R5 5600, bilgisayarım çok daha iyi performanslı geliyor şu an. Klavyesi küçük, elim touch pade dokunuyor, ekranı küçük. Üniversitede bilgisayarla ilgili bir bölüm okumak istediğim için taşınabilir olsun diye laptop almamı baskıladılar. Benim bildiğim üniversitelerin bilgisayar fakültelerinde bilgisayar laboratuvarı var. Sizce Victus 15’i satıp hazır kasa almalı mıyım? Aranızda bilgisayar okuyanlar varsa yardımcı olursa sevinirim. İkinci el ilanlarda 8GB RAM modelini 20 bin Tl’ye satıyorlar. 20k civarında elimden çıkarabileceğimi düşünüyorum.

Edit: Satarsam Boromir V5 almayı düşünüyorum İtopya üzerinden.

Son düzenleme:
Bu biraz da senin nasil birisi oldugunla alakali. Universitede bilgisayari bol bol kutuphaneye vs. tasiyip derslere goturmek isteyen biriysen isine yarar. Ozellikle derslere goturup hocayla birlikte kod yazmak, kutuphanede calismak iyi oluyor ama bunlar icin 8-10K'lik bir laptop da is gorur. Bence kasaya don, ileride ucuz bir ikinci el laptop alir Linux yuklersin veya tablet kullanirsin.

Bu biraz da senin nasil birisi oldugunla alakali. Universitede bilgisayari bol bol kutuphaneye vs. tasiyip derslere goturmek isteyen biriysen isine yarar. Ozellikle derslere goturup hocayla birlikte kod yazmak, kutuphanede calismak iyi oluyor ama bunlar icin 8-10K'lik bir laptop da is gorur. Bence kasaya don, ileride ucuz bir ikinci el laptop alir Linux yuklersin veya tablet kullanirsin.
Mantıklı, eski bir laptop üzerine Mint kurup evde yapamadığım işleri halledebilirim.

Geri
Yukarı