Laptop kutusu olmadan garantiye yollanır mı?

samet5299

Decapat
Arkadaşlar elimde ASUS X555B laptopum var. Fan kısmından çok ses gelidiği ve ekstradan çok ısındığı için garantiye göndermeye karar verdim. ASUS RMA girip kayıt oluşturdum. Evime gelip UPS kargo ile ürünü alıp garantiye götüreceklerdi 10 gündür bekliyorum kimsenin gelip gittiği yoktu. Dün aradım anlattım durumumu UPS kargoya mail atacağını söylediler ve şunuda ekledi müşteri temsilcisi, kutusu ile beraber yollamanız gerekiyor.

Arkadaşlar ben kutusunu ilk aldığımda çöpe attım ama ürünün faturasından tutta garanti belgesine kadar her şeyi elimde. Temsilciye laptopun çantası ile beraber yollasam olur mu dedim yok öyle kabul etmiyoruz diyor. İki arada bir derede kaldım sizce ne yapmalıyım? Garantinin illa ki kutusunu isteme gibi bir hakkı var mı? Nasıl bir yol izlemem gerekir? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar iyi günler.

Kendi kutusu olması şart değil sağlam bir şekilde sallanmadan kırılmadan servise ulaştıracak bir kutu yeterli olur bence

Kendi kutusu olması şart değil sağlam bir şekilde sallanmadan kırılmadan servise ulaştıracak bir kutu yeterli olur bence

Hocam bende temsilciye aynısı söyledim. Yollayacağım kutunun üzerinde reklam olan yazı olmaması gerekiyormuş. Dümdüz yazısız kutu olması gerektiğini söylediler. İyi güzel hoşta ben öyle üzerinde yazı olmayan laptobunda sığabilecegi kutuyu nasıl temin edeceğim.

Hocam bende temsilciye aynısı söyledim. Yollayacağım kutunun üzerinde reklam olan yazı olmaması gerekiyormuş. Dümdüz yazısız kutu olması gerektiğini söylediler. İyi güzel hoşta ben öyle üzerinde yazı olmayan laptobunda sığabilecegi kutuyu nasıl temin edeceğim.
google'da laptop karton kutu araması yaptığımda birçok sitede satılıyor karton laptop kutusu 5tlden daha ucuz temin etmek kolay

Yeni konular

Geri
Yukarı