Çözüldü Laptop lisansı ile toplama sisteme Windows 10 kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emracer

Hectopat
Daha fazla  
Bir iki ay icerisinde yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Topladıktan sonra da windows 10 kurmayı düşünüyorum. Ve bu sistemi toplamadan önce, şu anda halen kullandıgım, ilk geldiğinde windows 8.1 kurulu olan ama sonradan USB ile format atmam ile windows 10 kullanan Dell marka bir laptopum var. Sorum şu ki ben, yeni sistemimi topladıktan sonra, laptopumdan Windows'u silip yeni sisteme sıkıntısız bir şekilde Windows 10 kurabilir miyim? Lisans kısmında sıkıntı çıkar mı? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bilgisayarına USB ile Windows kurarsan lisanslı olacağını sanmıyorum. Bir bilgisayardan diğerine lisanslı bir şekilde Windows transfer edildiğini hiç duymadım. USB ile Windows kurduktan sonra N11 tarzı sitelerden 50 liraya Windows Key alabilirsin. Soruyu doğru anlayabilmiş miyim?

Yeni bilgisayarına USB ile Windows kurarsan lisanslı olacağını sanmıyorum. Bir bilgisayardan diğerine lisanslı bir şekilde Windows transfer edildiğini hiç duymadım. USB ile Windows kurduktan sonra N11 tarzı sitelerden 50 liraya Windows Key alabilirsin. Soruyu doğru anlayabilmiş miyim?

Anlamışsınız teşekkür ederim. Ama ben sanki bir yerde, baska bir PC'ye geçerken onceki PC'den Windows'u silince diğerine yükleyebiliyoruz diye bir yazı okumuştum.

Önceki laptopta Microsoft hesabı ile giriş yapmış iseniz yeni bilgisayarda da oturum açınca lisans geçecektir.

Windows lisansı anakarta yazılır. Microsoft hesabı ile giriş yaptığında anakart değişimi gibi bir opsiyon vardı galiba. Lisansı ondan alıp (Keyi boşa çıkarıp yani) yeni anakarta atabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Bir denersiniz. Olmadı 50TL'ye Windows 10 satan bir ton yer var zaten.

Ama ben anakart değişimi yapmıyorum ki Windows'u laptoptan masaüstüne taşıyorum.

Ama ben anakart değişimi yapmıyorum ki Windows'u laptoptan masaüstüne taşıyorum.
Şöyle anlatayım, bilgisayar anakarttan oluşur. Yani asıl şey anakarttır. Geri kalan GPU, CPU vs. vs. bir nevi modifiye parçasıdır anakart için. Yani diğer parçaların hiç bir önemi yok. Yani anakart değiştirince yeni bir bilgisayar elde etmiş oluyorsunuz teorik olarak. Yani yeni alacağınız bilgisayarda baz aldığımız şey anakartının değişmesi. GPU, CPU falan önemli değil. Yani sıkıntı çıkmaz. Tam anlatamadım ama sıkıntı olmadığını bilin yeter.

Ha bu arada ben olsam 40 TL verip yeni Windows alırım söyleyeyim de. Ben önermiyorum yani böyle yapmanızı. 40 TL için Laptopun lisansını devre dışı bırakmaya değmez bence.

Notebook'ta bulunan lisansı yeni kuracağın sisteme taşıyamazsın.

Çözüm
Yanlış bilgi
Taşırsın, sadece ikisinde de Microsoft hesabınla giriş yap.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı