Laptop maç izlerken yeşil ekran verdi

AusWitzh

Hectopat
Laptopu sıfır bir şekilde 2023 Ocak ayında aldım. Laptopla beraber gelen driver sürücülerin birini kurarken hata veriyor o sürücüden kaynaklı ara sıra mavi ekran hatası alıyorum. Ama 2 gün içerisinde 3 mavi ekran aldım. Bu arada mavi ekran aldığımda genelde Netflix'te veya YouTube'da oluyordum. Oyundayken hiç mavi ekran almadım, sadece laptop ilk geldiğinde Cyberpunk RTX açtığımda aldim ve garipsemedim. Beni şaşırtan şey az önce maç izlerken hayatımda ilk defa bu ekranı aldım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230819_235312.jpg
    IMG_20230819_235312.jpg
    85,6 KB · Görüntüleme: 32
Laptopu sıfır bir şekilde 2023 Ocak ayında aldım. Laptopla beraber gelen driver sürücülerin birini kurarken hata veriyor o sürücüden kaynaklı ara sıra mavi ekran hatası alıyorum. Ama 2 gün içerisinde 3 mavi ekran aldım. Bu arada mavi ekran aldığımda genelde Netflix'te veya YouTube'da oluyordum. Oyundayken hiç mavi ekran almadım, sadece laptop ilk geldiğinde Cyberpunk RTX açtığımda aldim ve garipsemedim. Beni şaşırtan şey az önce maç izlerken hayatımda ilk defa bu ekranı aldım.
Cihaz ısınıyor olabilir mi?

Cihaz ısınıyor olabilir mi?

Maksimum gördüğü sıcaklık CPU için 82 boştayken 60 civarında takılıyor. GPU boşta 45 derece maksimum 75.

Bu şekilde laptopu idare mi etmeye çalıştınız ocak ayından beri?

Aynen ilk geldiğinden şimdiye kadar 10 kez mavi ekran almışımdır.

Bu ara ekleyeyim bugün cihazdaki RAM modeli ile aynı olan 8 GB RAM daha ekledim yeşil ekran bununla alakalı olabilir mi? Taktıktan sonra 4 5 saat oyunda yük altındaydı ama sorun olmamıştı.

@AusWitzh Windows'un kendi sitesinden ISO dosyasını indirip, orjinal Windows kurup ardından cihazla gelen güncellemeleri değil de Windows'a güncelleştirmeleri yapıp bir dener misin? Kurulum ve güncelleştirmelerde sıkıntı var muhtemelen.

Geri
Yukarı