Laptop mavi ekran hatası

Heyotakire

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yağcı
Selam herkese son 1 haftadır laptop sürekli donuyor ses takılıyor ve mavi ekran veriyor PC'yi resetleyince sadece gidiyor bunun nedeni ne olabilir?

Minidump

Bunu bilmem mümkün değil. Sistemi bir süre gözlemleyin. Tekrar mavi ekran alırsanız yeni dökümleri paylaşmanız yeterli.
Tamam hocam teşekkür ederim.

Bunu bilmem mümkün değil. Sistemi bir süre gözlemleyin. Tekrar mavi ekran alırsanız yeni dökümleri paylaşmanız yeterli.

Hocam bugün YouTube'da video izlerken ses bir anda takıldı arkada dırrrr sesi geldi ve PC dondu 3 4 sn bekledim ve bilgisyarı resetledim mavi ekran olmadığı için minidump dosyaları değişmemiştir diye düşünüyorum.

@LSD

Son düzenleme:
Hocam bugün YouTube'da video izlerken ses bir anda takıldı arkada dırrrr sesi geldi ve PC dondu 3 4 sn bekledim ve bilgisyarı resetledim mavi ekran olmadığı için minidump dosyaları değişmemiştir diye düşünüyorum.
Mavi Ekran aldığımda benimde öncesinde seste takılma problemi oluşmuştu. Resetlemeseydiniz keşke. Dump dosyalarına bakardım. Bir süre daha sistemi gözlemleyip yeni dump dosyalarını paylaşır mısınız?

Mavi Ekran aldığımda benimde öncesinde seste takılma problemi oluşmuştu. Resetlemeseydiniz keşke. Dump dosyalarına bakardım. Bir süre daha sistemi gözlemleyip yeni dump dosyalarını paylaşır mısın?

Hocam aynı şey oldu 15 dk bekledim ama mavi ekran vermedi bende mecbur resetledim.

Abi genelde sürücü kaynaklı oluyor öyle. Update'ten ben format atıp Update kapattım.
Çok fazla oyun ve dosya var format atmak istemiyorum.

@LSD buyurun hocam yeni minidump dosyası.
@LSD
Hocam kusura bakmayın çok rahatsız ediyorum da PC sürekli çöküyor.

Herhalde buradan çözüme kavuşamayacağım. :(

Dosya Ekleri

• 1656687084499.png
    1656687084499.png
    607,5 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın çok rahatsız ediyorum da PC sürekli çöküyor.
Estağfurullah hocam dün format attığım için bir iki gündür foruma giriş yapamıyorum. Bu yüzden geç cevap veriyorum asıl siz kusura bakmayın.

Görünüşe bakılırsa verdiğim sürücü işe yaramamış. Hala Mediatek Wifi Aygıtı sorun çıkarıyor.
Aygıt Yöneticisinden ilgili aygıtı bulup sağ tıklayıp Cihazı Devre Dışı bırak deyin. Bir süre sistemi böyle gözlemleyin. Eğer hata vermezse ağ kartı arızalıdır demektir. Bu sürede isterseniz ethernetle bağlantı kurabilirsiniz.

Estağfurullah hocam dün format attığım için bir iki gündür foruma giriş yapamıyorum. Bu yüzden geç cevap veriyorum asıl siz kusura bakmayın.

Görünüşe bakılırsa verdiğim sürücü işe yaramamış. Hala MediaTek Wi-Fi aygıtı sorun çıkarıyor.
Aygıt Yöneticisi'nden ilgili aygıtı bulup sağ tıklayıp cihazı devre dışı bırak deyin. Bir süre sistemi böyle gözlemleyin. Eğer hata vermezse ağ kartı arızalıdır demektir. Bu sürede isterseniz Ethernet'le bağlantı kurabilirsiniz.

Tamam hocam sağ olun bu şekilde yaptım + olarak mavi ekran da yazan bir hata vardı onu da forumda arattım NVIDIA sürücüsünü kaldırıp tekrar kuruyordu bu şekilde de yaptım şu anlık hiçbir sıkıntı yok. Önceden bir oyundan çıktıktan sonra Discord'a girince hemen çöküyordu şu anlık öyle bir durum yok.
Galiba ağ kartında sorun var lakin neden arızalandı en ufak fikrim yok.

Görünüşe bakılırsa verdiğim sürücü işe yaramamış. Hala MediaTek Wi-Fi aygıtı sorun çıkarıyor.
Aygıt Yöneticisi'nden ilgili aygıtı bulup sağ tıklayıp cihazı devre dışı bırak deyin. Bir süre sistemi böyle gözlemleyin. Eğer hata vermezse ağ kartı arızalıdır demektir. Bu sürede isterseniz Ethernet'le bağlantı kurabilirsiniz.

Vallahi hocam herhalde ağ kartı arızalı sizce neden olmuştur? Hani hiçbir fiziksel darbe almadan bir anda bozulması mantıksız geliyor. Acaba temiz kurulum mu yapsam bilgisayara.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı