Laptop modeme bağlansa da internete erişilemiyor

Leowhans

Hectopat
Makaleler
3
Evde bulunan ana modeme eskı bır modemı baglayarak router gıbı kullanıyorum. Telefonlar ve TV'de sorun olmasa da laptopum ınternete erısemıyor. Sadece laptopla bu modem arasında sıkıntı var. Farklı modemler veya cıhazlarda sıkıntı olmuyor. Nasıl cozebılırım?
Bır ayardan kaynaklı oldugu dusuncesındeyım.

Not: Eskı modemı ılk kurdugumda yıne baglanamıyordum, 1 ay once sebepsız bır sekılde ınternete erısmeye başladım ve 2 gun once tekrar erısımı kaybettım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    1,7 MB · Görüntüleme: 22
IP ve DNS ayarlarınızı zaten otomatikte değilse otomatiğe alıp öyle deneyin, çözüm getireceğine dair ciddi şüphelerim var fakat aklıma başka bir şey gelmiyor. Kullandığınız eski modemin arayüzüne girip MAC filtrelerini de kontrol etmeyi de deneyebilirsiniz.

IP ve DNS ayarlarınızı zaten otomatikte değilse otomatiğe alıp öyle deneyin, çözüm getireceğine dair ciddi şüphelerim var fakat aklıma başka bir şey gelmiyor. Kullandığınız eski modemin arayüzüne girip MAC filtrelerini de kontrol etmeyi de deneyebilirsiniz.
Otomatkteler. Sıfırlamayı da denedım. Bılgısayar ayarlarından kaynaklı olması muhtemel.

Yeni konular

Geri
Yukarı