Laptop Monitör “Hertz” ayarı

Sametbaykal

Hectopat
Daha fazla  
“MSI GP72 Leopard Pro” model laptop kullanıyorum. Görüntü ayarlarında (Intel) ekran kartı adı altında “Hertz” 60 olarak gözüküyor. Ancak monitör 120 Hertz ve “GTX 1050” ekran kartı görüntü ayarlarında yok. Sizce harici ekran kartının çalıştırdığı uygulamalar “120 Hertz” olarak çalışıyor mudur?

“MSI GP72 Leopard Pro” model laptop kullanıyorum. Görüntü ayarlarında (Intel) ekran kartı adı altında “Hertz” 60 olarak gözüküyor. Ancak monitör 120 Hertz ve “GTX 1050” ekran kartı görüntü ayarlarında yok. Sizce harici ekran kartının çalıştırdığı uygulamalar “120 Hertz” olarak çalışıyor mudur?
Dostum denetim masasında ki gelişmiş görüntü ayarlarında ekran hz değeri kaç yazıyorsa onu kullanırsın bunun başka bir alternatifi yada masaüstünde 60 oyunda 120 uygulamada 75 gibi bir seçenek tarzı yok bunun neye ayarlıysa onu kullanırsın
Bilgisayarın laptopsa dediğin olay daha sıkıntılı çünkü fabrika zaten onun çalışması için gerekli kablo türünü ,versiyonunu kullanır içinde.
Masaüstünde monitörü bağlamak için kullandığın kablo eski ,ilk sürümlerdense hdmi ,dp ilk sürümleri 60 hz üstünü desteklemez bundan dolayı olabilir ama laptopta bu olay tamamen bir arızadan yada değişiklikten kaynaklanır.

Kabloluk bir durum yok, dediğim gibi laptop kullanıyorum. Örneğin “CSGO” oyununda “Freq 120” komutunu yazıyorum ki o “Hertz” de çalıştırması için ama çalışıp çalışmadığından emin değilim. Bunu test edebileceğim bir yer de bilmiyorum. “CSGO” oyununu “GTX 1050” ekran kartım çalıştırıyor yani görüntü ayarlarında 60 olan “Hertz” Intel ekran kartına ait.

Şu konuya bakabilirsiniz. Recep hocamız monitör için rehber hazırlamıştı. Acer laptopumda 75hz yakalamıştım. Fabrika değerleri dediğiniz gibi 120hz ise 120 ekleyip aktif edebilirsiniz.

Şu konuya bakabilirsiniz. Recep hocamız monitör için rehber hazırlamıştı. Acer laptopumda 75hz yakalamıştım. Fabrika değerleri dediğiniz gibi 120hz ise 120 ekleyip aktif edebilirsiniz.

Bu rehberde masaüstü olduğu için görüntü ayarlarında dikkat ederseniz harici ekran kartını görüyor. Teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı