Çözüldü Laptop monitörü renk ve video çözünürlüğü sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

E. Serter

Decapat
Arkadaşlar yeni laptop geçti elime. YouTube'da izlediğim videolar 1080P olmasına rağmen bulanık gözüküyor ve renkler çok sıcak. Sürücülerle mi ilgisi var bilmiyorum yardımcı olur musunuz? Gördüğünüz fotoğraflar YouTube'da 1080P bir videodan ve masaüstünden.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    808,7 KB · Görüntüleme: 75
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    254,5 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerin güncel olduğunu düşünüyorum.
İntel Grafikleri Kontrol Merkezi'nden uygun ayarlamaları yapmayı deneyin.

Bir de ikonlar gayet normal görünüyor görüntüde. Acaba kullandığınız resimlerde sorun olabilir mi?

Attığım fotoğraf videodan alınma resim değil. Ayrıca ikonlar normal ama renkler sıcak gibi geliyor bana. Tabi asıl sorun renklerden çok 1080p videoda çamur gibi görüntü almak.

Orijinal Ayarları Geri Yükle seçeneğini seçerseniz hem renk hem de bitrate düzelebilir diye düşünmüştüm. Anladığım kadarıyla işletim sisteminde bir sorun yok, işlenen videolarda sorun var, Youtube videoları gibi. Doğru mudur?

Aynen öyle videolarda sıkıntı var. Bazı uygulamaların fontları da bulanık gözüküyor ama asıl sorun videolar.

Ekran kartı sürücünüzün güncel olduğuna emin misiniz?

Ekran kartı sürücü 445.75'ti sildim tekrar yükledim hala aynı, hatta şuan tekrardan kuruyorum geforce experienceden.

Aynen öyle videolarda sıkıntı var. Bazı uygulamaların fontları da bulanık gözüküyor ama asıl sorun videolar.
Bazı uygulamalarda yazılar düzgün, bazılarında bulanık görünüyorsa yüksek ihtimal ölçeklendirmede sıkıntı vardır. Ama ölçeklendirmenin video bitrateini bozmaması lazım, garip.

Windows ayarlarından Sistem>Monitör>Ölçek ve Düzen yolunda oranın %100 olup olmadığını kontrol edebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı