Laptop mu masaüstü mü?

Bütçe
15,000

Haklısın ama ekranı çok küçük şu anda 14,5 inç olması lazım Casper kullanıyorum bayağı eski küçük geliyor :)
Net cevap. Bir ekleme yapayım, masaüstünde aynı paraya çok daha performanslı PC toplayabilirsin. Bazen sanırım aynı ekran kartı laptopta daha güçsüz olabiliyor. Gördüğüm kadarıyla, sanırım.

Evet küçültülmüş hali sonuçta yanında taşıyorsun :D

Net cevap. Bir ekleme yapayım, masaüstünde aynı paraya çok daha performanslı PC toplayabilirsin. Bazen sanırım aynı ekran kartı laptopta daha güçsüz olabiliyor. Gördüğüm kadarıyla, sanırım.

He bir de bu var bayağı mediamarka gitmiştim orada tek özelliği SSD olan laptop 5 bin liraydı.

Aynı bütçede ben de bilgisayar arıyorum. İlk amacım masaüstü almaktı, ancak son dönemdeki sıkıntılar yüzünden odağımı laptoplara çevirdim. Performans farkı evet var ama aman aman bir fark yok. Birazcık performans kaybıyla taşınabilirlik elde ediyorsun. Bence laptop alın.

Aynı şeyi düşünüyorum masaüstünde 3060 olacak okey ama başlangıç seviyesi bir anakart ya da düşük bir PSU beni daha masrafsız olan bir laptopa yönlendiriyor ki yakında 2 3 seneye Max üniversiteye gideceğim.

Aynı şeyi düşünüyorum masaüstünde 3060 olacak okey ama başlangıç seviyesi bir anakart ya da düşük bir PSU beni daha masrafsız olan bir laptopa yönlendiriyor ki yakında 2 3 seneye Max üniversiteye gideceğim.
Hocam o zaman durumunuzu değerlendirirsem temiz bir şekilde bakarsanız laptopa sizin için daha iyi olur.

Hocam baktım cidden o anakart çok giriş seviyesi belki kendiniz yükseltebilirsiniz onu. Başka diyeceğim 2060 bulması zor piyasada o yüzden alınabilir ve evdeyseniz, performans için alıyorsanız, okul/iş için laptopa gerek yoksa o kasa alınır.

Yani 3060 zor diye de napayım alıp satayım mı geri ki bu da mantıksız bence kim 2.nci ele düşmüş bir kartı yüksek fiyattan alsın anakarta 1500-2000TL harcayacaksam 12-13000 TL de az değil kusura bakmayın :D

Ayrıyeten iş yerimiz var sabahları oraya gidiyorum akşam saat 8-9'a kadar bir yandan da bu durum beni laptop almaya yönlendiriyor

Masaüstünün performans olarak daha iyi olduğunu söyleyebilirim, lakin evde fazla durmuyorsan ve işe gidip geliyor dışarı çıkıyorsan uygun ve performanslı bir laptop alman daha mantıklı.

Hocam o zaman durumunuzu değerlendirirsem temiz bir şekilde bakarsanız laptopa sizin için daha iyi olur.

Hem uzun vadeli düşünüyorum ben mesela şu an 840 mli 4 nesil i7 olan laptopumu 8 senedir kullanıyorum herkes ilk aldığımda çok kötülemişti bu sene daha dayanıp kesin kararımı verecektim ama ekran kartım yandı pek bir şey yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı