Laptop mu tablet mi?

Tooflesss

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, iyi günler dilerim benim bir sorum daha olacaktı (çok soru soruyorum kusura bakmayın) Eylül'de staja başlayacağım ve az da olsa bir gelirim olacak (3.450TL gibi bir şeydi tam hatırlamıyorum yalan olmasın şimdi) şu an 12. sınıfım ve bir yandan da YKS'ye hazırlanıyorum. Sormak istediğim soru şu kendi param ile (yetişmezse ailem destek olacakmış) bir laptop almak istiyordum. Eski bir bilgisayara sahibim kullanırken çok zorlanıyorum ve aynı zamanda da yazılıma da ilgim var (meslek lisesi bilişim bölümündeyim stajda da bu bölümden ilerleyeceğim) hem belki stajda lazım olur diye hem de yazılım konusunda az da olsa ilerleyebilmek için çalışma amaçlı bir laptop istiyordum ancak son zamanlarda tablet almak da bana cazip gelmeye başladı not alma konusunda olsun kolaylıkları olsun cazip geldi nedense ve (kalem, klavye vs dahil) bir yandan da Android cihazlarda çok aşırı olmasa da kod yazabildiğimizi öğrendim. Öğrenmek istediğim diller; C ve C ailesi, Java, Python dilleri. Az da olsa HTML, CSS ve JS biliyorum. Bu dilleri yazabilir miyim ya da yazabileceğim diller hangileri? Ancak bundan önemlisi bana tabletin not tutmada kolaylığı, el altında olup kolay kullanılıp taşınabilmesi ve kullanımı bana tablet alma konusunda bana cazip geldi. Aklımdaki tablet Samsung Tab A8 ama tabii başka önerilere de açığım. Sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop daha mantıklı bence. Bende 12.sınıfım bende kod yazıyordum mobilden kod yazmak ölüm gibi bir şey. Not tutma bu sene işinize yarar, seneye yazılıma yönelince laptop ihtiyacı duyacaksınız yazılım için.

Herkese merhaba, iyi günler dilerim benim bir sorum daha olacaktı (çok soru soruyorum kusura bakmayın) Eylül'de staja başlayacağım ve az da olsa bir gelirim olacak (3.450TL gibi bir şeydi tam hatırlamıyorum yalan olmasın şimdi) şu an 12. sınıfım ve bir yandan da YKS'ye hazırlanıyorum. Sormak istediğim soru şu kendi param ile (yetişmezse ailem destek olacakmış) bir laptop almak istiyordum. Eski bir bilgisayara sahibim kullanırken çok zorlanıyorum ve aynı zamanda da yazılıma da ilgim var (meslek lisesi bilişim bölümündeyim stajda da bu bölümden ilerleyeceğim) hem belki stajda lazım olur diye hem de yazılım konusunda az da olsa ilerleyebilmek için çalışma amaçlı bir laptop istiyordum ancak son zamanlarda tablet almak da bana cazip gelmeye başladı not alma konusunda olsun kolaylıkları olsun cazip geldi nedense ve (kalem, klavye vs dahil) bir yandan da Android cihazlarda çok aşırı olmasa da kod yazabildiğimizi öğrendim. Öğrenmek istediğim diller; C ve C ailesi, Java, Python dilleri. Az da olsa HTML, CSS ve JS biliyorum. Bu dilleri yazabilir miyim ya da yazabileceğim diller hangileri? Ancak bundan önemlisi bana tabletin not tutmada kolaylığı, el altında olup kolay kullanılıp taşınabilmesi ve kullanımı bana tablet alma konusunda bana cazip geldi. Aklımdaki tablet Samsung Tab A8 ama tabii başka önerilere de açığım. Sizce hangisini almalıyım?

Ne kadar doğru bir cevap verebilirim bilmiyorum ama deneyeceğim.

Eğer not almak, internette gezinmek vs işlerinde daha fazla zaman harcarım diyorsanız tablet almak çok iyi bir seçim olacaktır.

Fakat yazılıım dünyasına giriş yapacaksanız size bir laptop şart. Tablette kod yazma bilgisayardakine göre demo kalacaktır. Ayrıca laptopta not alma olayı tablete göre daha kötü olabilir, sonuçta tablete kalem bağlandığında iş acayip noktalara evriliyor.

Sonuç olarak neyi tercih etmeniz gerektiğini sizden başka kimse bilemez. Sakin ve düzgünce düşünün ona göre bir karar alın.

Laptop daha mantıklı hocam APU 13 ya da 14 inç bir şey işinizi görecektir bende zamanında APU sistem ile kod yazıyordum hiçbir sorun yoktu ama RAM'i 16 GB olursa iyi olur.

Öncelike burada istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. Yeter ki aynı konuyu birden çok kez açmayın. Konuya gelirsek eğer yazılıma girecekseniz bir klavye size şart zaten. Tablet aldığınız zaman da klavye almak zorunda kalacaksınız. Bu konuda size önerim laptop olur. Her türlü işi rahatça yaparsınız. Taşıma konusunda da çok bir sıkıntınız olmaz zaten.

Geri
Yukarı