Laptop nasıl temizlenmeli?

tryx

Picopat
Arkadaşlar selam. Acer Nitro 5 AN515-54-56UW modele sahip bir oyuncu laptopum var. Alalı 2 yılı geçti, yani garanti imkanım yok. 2 yıldır hiçbir şekilde termal macun değişimi veya fan temizliği olmadı, bu yüzden sıcaklıklar çok yüksek. Temizlemeyi düşünüyorum ancak ilk defa yapacak olmam beni korkutuyor, durduk yere zarar vermeyeyim diye. Tanıdık bilgisayarcı falan da yok, yani güvenemiyorum. Sıcaklıklar, boşta ekran kartı ve işlemci için 50°C civarlarında oluyor. Yük altında ise, işlemci 96°C civarı, ekran kartı ise 95°C değerine yakın oluyor. Sıcaklıkların çok yüksek olduğunu ve risk teşkil ettiğini biliyorum, ancak tecrübesiz olmamdan korkuyorum. Önerileriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz bu işlemleri anakartını çıkarmadan yapacaksınız.

Uğraşmak istemiyorsanız teknik servise gönderebilirsiniz. Garanti olmasa bile alıyorlar diye biliyorum.

Hepinize teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Siz bu işlemleri anakartını çıkarmadan yapacaksınız.

Uğraşmak istemiyorsanız teknik servise gönderebilirsiniz. Garanti olmasa bile alıyorlar diye biliyorum.
Teknik servise gönderme ihtimalim düşük. Ben istesem bile ailem karşı çıkar.

Yabancı kaynaklardan bakarak söküm yapabilirsiniz çok kolay vida ve plastikten korkmayın.
Nedense bir çekinme ve korku geliyor hocam. Sanki bir hata yaparsam, tekrar düzelmeyecekmiş gibi.
Dikkat etmeniz gereken şeyler her vidanın boyutu aynı değildir yani nereden söktüğünüze dikkat edin farklı yerlere takarsanız kasaya veya anakarta zarar verebilirsiniz.
Temizlik yaparsam, uygulayacağım hocam.

Hocam korkmanıza gerek yok sadece neyi nereden söktüğünüze dikkat edin atılan videolarda dikkat etmeniz gereken hususlar anlatılıyor nasıl temizlenir nasıl yapılır falan.

Yeni konular

Geri
Yukarı