Monster Abra A5 V5.1 Termal Macun Değişimi Sonrası Isı Sorunu

maplurtz

Decapat
Merhaba, cihazım Monster Abra A5 V5.1. 2 sene hiç sıcaklık problemim olmadı. Oyunlarda 75 derece civarı sıcaklık vardı. 2 sene geçtikten sonra sıcaklık 90 derecelere çıkmaya başladı. Ben de iyi bir termal macun alıp temizlik yaptım fakat hiçbir değişiklik olmadı. Aldığım macun Zalman ZM-STG1 Termal Macun Fiyatı - Taksit Seçenekleri, macunda bir sıkıntı var mı? Yoksa laptoplar 2 seneden sonra böyle mi oluyor? Temizlik yaptıktan ve macunu yeniledikten sonra laptopun ilk haline gelmesi gerekmiyor mu? Yoksa 2 seneden sonra işlemcinin böyle ısınması normal mi?

Not: Macun sürmesini biliyorum, onunla ilgili öneri sunmayın. Fan girişlerini fırça ile temizledim, fanlarda toz yok. Başka temizlenecek yer var mı bilmediğim? Ayrıca yeni bir macun alıp yeniden denemek istiyorum. İlk macuna 40 TL verdim, o yüzden çöpe daha fazla para atmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isıl iletkenliği yüksek bir termal macun denenebilir ben arctic MX-4 kullandım gayet iyiydi tavsiye ederim.
Öte yandan 90 derecelere çıkması olabilir bir durum laptopların çoğu fazla ısınıyor. Ancak sürekli o civarda dolaşıyor bence macun olmamış olabilir.
Alacaksan dediğim macunu tavsiye ederim iletken değeri 8.5w.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı