Çözüldü Laptop ömrünü artırmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yagizybay

Decapat
Daha fazla  
Gerçekten iyi ve pahalı bir oyuncu dizüstü bilgisayarı aldım. Pil ömrü önemli değil benim için sadece, bir yandan oyun oynayarak bir yandan da bilgisayarın ömrünü olabildiğince uzun tutmak için ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gereksiz fazlalık uygulamalar indirme. Az öz olsun. SSD'yi çok doldurma. Crack uygulama ve oyunlardan olabildiğince kaçın. Performansı etkiler. Ekran kartı ve işlemci driver'larını güncel tut. Windows güncellemelerini yap. 6 ayda bir fan temizliği ve yılda bir macun değişimi yap. Stabil çalışır. Aklıma şu an bunlar geliyor.
Gereksiz fazlalık uygulamalar indirme. Az öz olsun. SSD'yi çok doldurma. Crack uygulama ve oyunlardan olabildiğince kaçın. Performansı etkiler. Ekran kartı ve işlemci driver'larını güncel tut. Windows güncellemelerini yap. 6 ayda bir fan temizliği ve yılda bir macun değişimi yap. Stabil çalışır. Aklıma şu an bunlar geliyor.

Çözüm
Zararlı yazılım yüklememeye çalışın, sıcaklıkları düşük tutun. Bilgisayarı sıcakken kapatmayın, soğumasını bekleyin. İşlemciye ve GPU'ya yapılabiliyorsa undervolting işlemini uygulayın.

Abi 6 ayda bir macun değişimi israftan başka bir şey değil. 2 yıl çok rahat dayanır macun, zaten etkisini göstermesi bir ay sürüyor.

Çok fazla da takma laptoplar kötü koşullara dayanıklı yapılıyor. Senin dokunsam elim yanar dediğin sıcaklıklar laptop komponentleri için sağlıklı sayılabilir. 15 yıldan fazla süredir sadece laptop kullanıyorum ve bir tanesi MSI GT660 hariç hiçbirinde dayanıklılık ile ilgili bir problem yaşamadım. O yüzden keyfini çıkar, performans problemi yaratmadıkça takma sıcaklıkları.

Çok fazla da takma laptoplar kötü koşullara dayanıklı yapılıyor. Senin dokunsam elim yanar dediğin sıcaklıklar laptop komponentleri için sağlıklı sayılabilir. 15 yıldan fazla süredir sadece laptop kullanıyorum ve bir tanesi MSI GT660 hariç hiçbirinde dayanıklılık ile ilgili bir problem yaşamadım. O yüzden keyfini çıkar, performans problemi yaratmadıkça takma sıcaklıkları.
evet çok doğru bu zaten aldığım laptop monster yani fan seçenekleri çok fazla istediğim gibi gücünü arttırıp azaltabiliyorum kullandığım koşullara göre

Geri
Yukarı