Laptop önerisi

Bütçe
15000
Hocam artan dolar kurunun etkisiyle sanırım attığım cihazlar dün akşamki fiyatın 1.1k üstüne çıkmış yani fiyatları sizin attığınız cihazla hemen hemen aynıydı ve 16 GB RAM vardı en büyük etken buydu 2. olarak klavyede numlock tuşlarının olmaması beni iade ettiğim PC de aşırı rahatsız etmişti sayı yazarken elim sürekli oraya gidiyor. Başka bir şeyse ekranın altındaki boşluk tasarımı benim hiç hoşuma gitmemişti :D biraz eski kafa kaldım sanırım yoksa Asusa güvenim tam hocam kullandığım cihaz çantanın kopup merdivenden düşmesine rağmen çalışıyor düştüğü an bir daha açılmaz sanmıştık. Bir de bu cihazı dogrudan 16 GB RAM'li olan modeli yok mu? Bir tık kafama yattı gibi ASUS'ta :/
Hocam öncelikle madde madde cevaplayayım isterseniz:

1.madde: Numlock var hocam ancak mouse pad üzerinde. Mouse pad'in dokunmatik yüzeyinin üzerinde sağ üst köşeye 1 saniye basılı tutarsanız led ışıklandırmayla numlock ortaya çıkıyor. Örnek foto bulursam eklerim.
ASUS-ROG-Strix-G-G531-prod-shots-4.jpg

2.madde: Şu anda piyasadaki RAM'ler 400 TL civarı ki bu fiyatı da dahil edersek 14.400 TL yapıyor. Yani çok da bir farkı yok açıkçası. Yani eğer fiyatlar fazla geldiyse elimde 1.5 ay kullanılmış Micron by Crucial DDR4 8 GB 32000Mhz RAM var. Bu model ASUS ROG G512LV-HN267 modelinin kullandığı RAM ile birebir aynıdır. Nereden biliyorum? Çünkü zaten onun içinden çıkma bir RAM. Fiyat olarak forumda yazamıyorum ama [email protected] mail adresime e-posta atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

3.madde: Hocam bu ekranın altındaki boşluk tasarımı ASUS'un kendi tasarımı ve neredeyse tüm cihazlarında artık bu şekilde üretiyor. Amaç kenardaki ve üstteki çerçeve kalınlığını minimum seviyeye indirmek. Bu arada MSI modelde de aynı alt çerçevede kalınlık var dikkatinizi çekersem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı