Laptop önerisi

Bütçe
15000

MSI GF65 Thin 10UE-045XTR i7-10750H 16 GB 512 GB SSD RTX3060 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

MSI GF65 Thin 10UE-045XTR i7-10750H 16 GB 512 GB SSD RTX3060 15.6" Full HD Notebook arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. www.akakce.com
Arkadaş alıp iade etmiş zaten bu laptopu, ekran kalitesini beğenmemiş.

Arkadaş alıp iade etmiş zaten bu laptopu, ekran kalitesini beğenmemiş.

Soru çok uzun diye hepsini okumadığımdan (!) :D olsun diğer Laptop'ları değerlendirir 1 tane laptop önermedim ya

Lütfen önerdiğiniz laptopları nereden önerdiğinize dikkat edin aynı laptop
14.000 TL;MSI GF65 Thin 10UE-045XTR i7-10750H 16 GB 512 GB SSD RTX3060 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:

Hocam biliyorum çok rahatsız ettim ama şu 2 si arasında farklar nelerdir ekranları nasıldır ? Ekran kartları kaç w ?
İkisinde de ekran kartları aynı. Birinin ekranı daha büyük ve depolama olarak daha küçük. Diğeri ise ekranı daha ufak ancak 1 TB HDD ile geliyor ekstra olarak. Bunlardan başka bir farkları gözükmüyor.

İkisinde de ekran kartları aynı. Birinin ekranı daha büyük ve depolama olarak daha küçük. Diğeri ise ekranı daha ufak ancak 1 TB HDD ile geliyor ekstra olarak. Bunlardan başka bir farkları gözükmüyor.
Peki hocam renk ayarları nasıl sanırım bu 2 sinden birini alıcam daha önce iade ettiğim laptop gibi renk problemi yaşar mıyım ? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Peki hocam renk ayarları nasıl? Sanırım bu 2 sinden birini alacam. Daha önce iade ettiğim laptop gibi renk problemi yaşar mıyım? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?
Hocam ikisi de %45 NTSC renk doğruluğuna sahip ancak bu sefer TN panel değil IPS panel kullanıyorlar. Yani daha önce iade ettiğiniz cihaz kadar kötü değil ama yine de çok da iyi değil. Ben hala ASUS ROG STRİX G512LV-HN267 modeli taraftarıyım. Çünkü hem işlemci olarak hem de ekran kalitesi olarak önde ve fiyat olarak daha ucuz. Aradaki fiyat farkıyla RAM takabilirsiniz. Açıkçası tercih sizin. Şu anda kullandığınız ASUS cihazın modeli nedir? Eğer söylerseniz şu an kullandığınız cihazın ekranı hangi paneli kullanıyor ve renk doğruluğu ne kadar öğrenebilirim. Bu sayede size daha doğru bir tarif verebilirim.

Hocam ikisi de %45 NTSC renk doğruluğuna sahip ancak bu sefer TN panel değil IPS panel kullanıyorlar. Yani daha önce iade ettiğiniz cihaz kadar kötü değil ama yine de çok da iyi değil. Ben hala ASUS ROG STRİX G512LV-HN267 modeli taraftarıyım. Çünkü hem işlemci olarak hem de ekran kalitesi olarak önde ve fiyat olarak daha ucuz. Aradaki fiyat farkıyla RAM takabilirsiniz. Açıkçası tercih sizin. Şu anda kullandığınız ASUS cihazın modeli nedir? Eğer söylerseniz şu an kullandığınız cihazın ekranı hangi paneli kullanıyor ve renk doğruluğu ne kadar öğrenebilirim. Bu sayede size daha doğru bir tarif verebilirim.
ASUS N552VW bayağı eski bir model :D

ASUS N552VW bayağı eski bir model :D.
Şu anda kullandığınız model de -siz eski model olarak deseniz de- IPS panel kullanıyor. Yani iade ettiğiniz cihaz TN panel kullanıyordu bu yüzden beğenmediniz. TN paneller ekran renklerini çok daha soluk gösterirler. IPS bu konuda daha başarılı ancak daha pahalı bir teknolojidir. Bunun dışında bu modelin NTSC oranına ulaşamadım ancak tahminim %45 NTSC üzeri değildir diye düşünüyorum. Bunun dışında diyebileceğim MSI sizi üzmez ancak eğer ben ekran renkleri konusunda seviye atlasın istiyorum derseniz o zaman sadece ASUS var. Bu fiyatta ben MSI marka ve %75 NTSC renk doğruluğuna sahip bir ekran bilmiyorum. Eğer ben ASUS'a güvenemedim derseniz MSI alın. Attığınız iki modelde IPS panel kullanıyorlar. Yani iade ettiğiniz cihazdaki gibi TN panel değil. Bu da demektir ki sizi üzmez. Ancak ben hala anlamadım; hem işlemci olarak hem de ekran kalitesi olarak önde olan ve üzerine fiyat olarak daha düşük olan ASUS modelini neden tercih etmiyorsunuz?

Şu anda kullandığınız model de -siz eski model olarak deseniz de- IPS panel kullanıyor. Yani iade ettiğiniz cihaz TN panel kullanıyordu bu yüzden beğenmediniz. TN paneller ekran renklerini çok daha soluk gösterirler. IPS bu konuda daha başarılı ancak daha pahalı bir teknolojidir. Bunun dışında bu modelin NTSC oranına ulaşamadım ancak tahminim %45 NTSC üzeri değildir diye düşünüyorum. Bunun dışında diyebileceğim MSI sizi üzmez ancak eğer ben ekran renkleri konusunda seviye atlasın istiyorum derseniz o zaman sadece ASUS var. Bu fiyatta ben MSI marka ve %75 NTSC renk doğruluğuna sahip bir ekran bilmiyorum. Eğer ben ASUS'a güvenemedim derseniz MSI alın. Attığınız iki modelde IPS panel kullanıyorlar. Yani iade ettiğiniz cihazdaki gibi TN panel değil. Bu da demektir ki sizi üzmez. Ancak ben hala anlamadım; hem işlemci olarak hem de ekran kalitesi olarak önde olan ve üzerine fiyat olarak daha düşük olan ASUS modelini neden tercih etmiyorsunuz?

Hocam artan dolar kurunun etkisiyle sanırım attığım cihazlar dün akşamki fiyatın 1.1k üstüne çıkmış yani fiyatları sizin attığınız cihazla hemen hemen aynıydı ve 16 GB RAM vardı en büyük etken buydu 2. olarak klavyede numlock tuşlarının olmaması beni iade ettiğim PC de aşırı rahatsız etmişti sayı yazarken elim sürekli oraya gidiyor. Başka bir şeyse ekranın altındaki boşluk tasarımı benim hiç hoşuma gitmemişti :D biraz eski kafa kaldım sanırım yoksa Asusa güvenim tam hocam kullandığım cihaz çantanın kopup merdivenden düşmesine rağmen çalışıyor düştüğü an bir daha açılmaz sanmıştık. Bir de bu cihazı dogrudan 16 GB RAM'li olan modeli yok mu? Bir tık kafama yattı gibi ASUS'ta :/

Geri
Yukarı