Laptop önerisi

Bütçe
15000
Hocam Intel Core i7 10750H haddinden fazla ısınan bir işlemci. Tavsiye etmiyorum. Ayrıca ASUS sadece RAM dışında başka her konuda daha iyi. İade ettiğiniz bilgisayardaki RTX 3060 en düşük versiyonlardan. Yani 115W RTX 2060 her türlü onu geçiyor. Tavsiyem yurt içi için ASUS yurt dışı için MSI marka olanı almanızdır.
Teşekkürler hocam yani 3060 olsun diye bir takıntım yok 2060 da olabilir şuan kullandığım cihaz asus ve çok memnunum fakat asusun yeni modellilerinin dışarıdan görünüşü bana hiç güven vermedi. Eğer attığım dell özelliklere sahip msi veya lenova laptop biliyorsanız önerebilir misiniz ? Asusun başka modeli varsa onlara da bakabilirim. Gece gece değerli vaktinizi ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

Teşekkürler hocam yani 3060 olsun diye bir takıntım yok 2060 da olabilir şu an kullandığım cihaz ASUS ve çok memnunum fakat ASUS'un yeni modellilerinin dışarıdan görünüşü bana hiç güven vermedi. Eğer attığım Dell özelliklere sahip MSI veya Lenovo laptop biliyorsanız önerebilir misiniz? ASUS'un başka modeli varsa onlara da bakabilirim. Gece gece değerli vaktinizi ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

Hocam güven vermedi derken? Anlamadım da. Önerebileceğim şu an Lenovo marka bu model var: Lenovo 82B100AATX Legion 5 AMD Ryzen 7 4800-2.9Ghz İşlemci 16Gb Ram 256Gb M.2 Ssd+1Tb Hdd NVDIA RTX 2060 6Gb Ekran Kartı 15.6" Windows 10 Home İşletim Sistemli Gaming Siyah Dizüstü Bilgisayar işlemcisi Intel Core i7 10870h ile aynıdır hatta oyun performansı aynı, render performansında daha iyidir. Ancak evkur sitesinden eğer peşin alırsanız bu fiyatta bilginize. MSI olarak şu anda böyle bir model yok. Yani var ancak fiyatı tuzlu. Şu anda seçenek olarak ASUS ve Lenovo cihazlarını öneririm. MSI modellerinde böyle bir konfigürasyon yok ne yazık ki.

Attığınız videoda tahminimce biri 144 Hz diğeri 60 Hz. O aradaki fark ise Hz farkından kaynaklanıyor. Başka video atma şansınız var mı?

Ms dediğimiz olay monitörün tepkime hızı.
Hz dediğimiz olay ise monitörün saniyedeki kare sayısıdır.

Yani anlatmak istediğim sen mouse u çevirdiğin anda 1 ms ekran ile 5 ms ekran aynı hızda o mouse gitmez. 5ms olan da mouse daha geç gider.
FPS oyuncularında 1 milisaniyenin bile önemi vardır bence.
Ama video izlemek için alınıyorsa ms in çok da bir önemi yok zaten televizyonların ms değerlerine bakarsan genelde 5ms civarında oluyor.

Ms dediğimiz olay monitörün tepkime hızı.
Hz dediğimiz olay ise monitörün saniyedeki kare sayısıdır.

Yani anlatmak istediğim sen mouse u çevirdiğin anda 1 ms ekran ile 5 ms ekran aynı hızda o mouse gitmez. 5ms olan da mouse daha geç gider.
FPS oyuncularında 1 milisaniyenin bile önemi vardır bence.
Ama video izlemek için alınıyorsa ms in çok da bir önemi yok zaten televizyonların ms değerlerine bakarsan genelde 5ms civarında oluyor.
İlk dedikleriniz terim açıklamaları doğru fakat 1 ms ekran ile 5 ms ekranı telefonla çekersen fark edersin oda ağır çekimde dört milisaniye farkını göz algılayamaz. Çok takıyorsunuz bilginiz olsun.

Hocam güven vermedi derken? Anlamadım da. Önerebileceğim şu an Lenovo marka bu model var: Lenovo 82B100AATX Legion 5 AMD Ryzen 7 4800-2.9Ghz İşlemci 16Gb Ram 256Gb M.2 Ssd+1Tb Hdd NVDIA RTX 2060 6Gb Ekran Kartı 15.6" Windows 10 Home İşletim Sistemli Gaming Siyah Dizüstü Bilgisayar işlemcisi Intel Core i7 10870h ile aynıdır hatta oyun performansı aynı, render performansında daha iyidir. Ancak evkur sitesinden eğer peşin alırsanız bu fiyatta bilginize. MSI olarak şu anda böyle bir model yok. Yani var ancak fiyatı tuzlu. Şu anda seçenek olarak ASUS ve Lenovo cihazlarını öneririm. MSI modellerinde böyle bir konfigürasyon yok ne yazık ki.

Hocam biliyorum çok rahatsız ettim ama şu 2 si arasında farklar nelerdir ekranları nasıldır ? Ekran kartları kaç w ?

Hocam biliyorum çok rahatsız ettim ama şu 2'si arasında farklar nelerdir ekranları nasıldır? Ekran kartları kaç W?

İkisi de 115W, farkları ekran boyutları.

Merhaba arkadaşlar 15 bine kadar laptop arıyorum.

https://www.hepsiburada.com/msi-ste...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00001CL5N1

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...bilir-bilgisayar-nh-q7qey-003-p-HBV0000118VW8

Şu 3 PC arasında kaldım daha önce aşağıdaki ürünü almıştım ama renkleri çok soluktu iade etmek zorunda kaldım.
(İade ettiğim PC)
https://www.hepsiburada.com/msi-gf6...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000019DCXO

Tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar? Uzun vadeli kullanım için almak istiyorum genelde oyun oynuyorum ona göre bir cihaz lazım 5.5 sene önce dönemin şartlarına göre güzel bir ASUS laptop almıştım hala kullanıyorum oyunları düşük ayarda hala oynatıyor oynatmadığı oyun yok fakat geçen sene düştü o günden beri ufak ufak sorunlar oluşmaya başladı alacağım PCninde beni en az 5 yıl götürmesini istiyorum.

Bu arkadaşımın aldığı bir laptop. Fiyatı bu laptop için gayet uygun ve gayet güçlü. Tulpar T5 V20.2 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Ama laptopların çoğunun ömrü ortalama 3.5 senedir ve bazen çok ısınır, yavaşlar. O yüzden bakımının 7-8 ayda bir kere falan yapmalısın. Veya laptop yerine kendine monitör dahil, kasalı güçlü bir sistem toplayabilirsin. Kasası taşınabilir olur yada evde olur sana kalmış. Eğer çok fazla geziyorsan laptop al.

Hocam bence o bütçeye güzel bir MSI gider.
Sizin için bulduğum laptoplar;
Bazıları indirimle bütçenize uygun oluyor.
Önerim:

MSI GF65 Thin 10UE-045XTR i7-10750H 16 GB 512 GB SSD RTX3060 15.6" Full HD Notebook​

Bu laptop'dur

Geri
Yukarı