Laptop önerisi

768280

Attopat
Merhaba, herkese iyi sosyaller!
Gerek oyun, gerek derslerde kullanmalık yüksek performanslı mobil bir cihaz arıyorum birkaç gündür. Önceki açtığım konular sayesinde bir liste oluşturdum ama seçim konusunda zorlanıyorum. Amacım belirli kriterler çerçevesinde ( RTX 4070 ekran kartı, en az 16 GB RAM ve güncel işlemci-burada AMD mi yoksa Intel mi önerirsiniz?-olacak şekilde) bir filtreleme ile birkaç gündür hoşuma giden markalardan bir liste çıkardım. Bu listeden sizce en az harcama ile alabileceğim en yüksek performans cihazı hangisidir?
Yine de önereceğiniz başka bir laptop olursa ona da bakabilirim...

3 marka düşünüyorum: ASUS, Acer ve HP. ASUS ve Acer için liste çıkardım, bakmadığım yer kalmadı. HP alacaksam Victus almayı düşünüyorum ama malzeme kalitesi vs. ROG kadar iyi değil bunu da biliyorum. Yine de Victus'larda biraz fazla para vererek ROG'da olmayan 240Hz ve ondan daha iyi NİT değerlerine ulaşılabiliyor.
Ürünlerin soğutma performansı hakkında tecrübesi olanlar da bu ürünleri karşılaştırarak yazabilirse çok müteşekkir kalırım.
Linklerini paylaşacağım. İlgilenen veya müsait olan/yardımcı olmak isteyen bakabilirse çok sevinirim.

PC'yi bugün almayı düşünüyorum artık daha fazla bekletmeden. Sunduklarımı incelerseniz ve bu liste üzerinden beğendiklerinizi bana iletirseniz ben de son kez ona göre yeni bir liste oluşturabilirim.
ASUS:

Acer:

HP Victus: Bu linktekiler yerine Victus öneriniz varsa alabilirim. Çok fazla model buldum Victus'larda, hepsini yazıp görüntü kirliliği oluşturmak istemiyorum.
Dediğim gibi attığım linklerdeki bütçelerin hepsi uyuyor ama sonuç olarak aynı performansı alacaksam en uygunu her zaman daha çok işime yarar.
Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Değer hocam ama i7 13650 çok daha performanslı. Maksimumda 90'a çıktığı oldu hocam bende soğutucu ve stant yok ama.
Tasarım konusunda ROG ve TUF'lar çok dikkatimi çekiyor ve de baya da performanslı cihazlar. TUF ve ROG arasında çok kararsızım.
Size çok soru sormuş oldum ama malzemi kalitesi/teknik servis bakımından bir sıkıntınız oldu mu ASUS ürününüzle?
Bir de linklerde yer alan TUF ürünlerinin farkı nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı