Laptop Overclock İşlemini Geri Alma

hsnll

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar :

Benim sorunum samsung np355v5c model bilgisayarım var. (İşlemcisi
AMD A4 - 4300M 2.5 ghz ekran kartı amd radeon hd 7420 g + 7670 m RAM 4 GB
hdd 500 gb) Yapmamam gerekirdi ama amd overdrive programıyla overclock yaptım.
Programın kullanımınıda tam bilmiyordum.B azı değerlerle oynadım. Bir hatadır yaptım işte
bilgisayarda zaman zaman donmalar oluyor ve aynı zamanda ısınma sorunu da. İşlemci 3.0 ghz oldu ben bu overclock´u nasıl geri alırım? Yani kısacası bilgisayarı eski haline nasıl geri getiririm bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd Overdrive programıyla yaptım.
Screenshot_2.png

Hangi programı kullandıysan aynı program ile geri alabilirsin. Kullandığın programın penceresinden bir ekran görüntüsü ulaştır lütfen.

Kardeşim resmi gönderdim. Bir cevap yazarsan çok sevinirim.

İzlemekte olmadığım konuya normal bir mesaj geldiğinde bildirim gelmez bana. Konuyu görmemi sağlamak istiyorsanız ismimi etiketlemeniz veya yorumumu alıntı yapmanız gerekir aynı bugün yaptığın gibi. Şuan konuyu izliyorum, attığın yorumlar için uyarı alacağım.

Sen CPU voltaj ayarlarını falan da kafana göre uçurmuşsun, 1,62 CPU voltajı falan görüyorum. Isınma problemine de yol açar bu değerler.
Performance Control sekmesi altından Auto Clock ayarına kısmına gelip bir görsel yollar mısın?

Orada resetlemeni sağlayacak bir buton varsa deneyip sonucu aktarır mısın? OverDrive'ın bu sürümünü kullanmadığımdan pencerelere biraz yabancıyım.

Buyrun resim.
Screenshot_3.png

İzlemekte olmadığım konuya normal bir mesaj geldiğinde bildirim gelmez bana. Konuyu görmemi sağlamak istiyorsanız ismimi etiketlemeniz veya yorumumu alıntı yapmanız gerekir aynı bugün yaptığın gibi. Şuan konuyu izliyorum, attığın yorumlar için uyarı alacağım.

Sen CPU voltaj ayarlarını falan da kafana göre uçurmuşsun, 1,62 CPU voltajı falan görüyorum. Isınma problemine de yol açar bu değerler.
Performance Control sekmesi altından Auto Clock ayarına kısmına gelip bir görsel yollar mısın?

Orada resetlemeni sağlayacak bir buton varsa deneyip sonucu aktarır mısın? OverDrive'ın bu sürümünü kullanmadığımdan pencerelere biraz yabancıyım.

Reset tuşu var, ancak gördüğünüz gibi aktif değil kullanamıyorum.

Son düzenleme:
Ayarlamaları tek tek elinle düşürmeni de sağlayabiliriz ancak sen lafımı dinle CC'yi tamamen temiz bir biçimde sil.
Sonra en güncel sürücüyü tekrar kur, her şey varsayılana dönecektir.

Catalyst Control Center'ı Tamamen Silme

Ayarlamaları tek tek elinle düşürmeni de sağlayabiliriz ancak sen lafımı dinle CC'yi tamamen temiz bir biçimde sil.
Sonra en güncel sürücüyü tekrar kur, her şey varsayılana dönecektir.

Catalyst Control Center'ı Tamamen Silme

Format attığımda frekans hızında değişimler olmuştu, ancak voltaj değerleri yine aynıydı. Biostan ayarları
sıfırladığımda ise işlemcinin frekans hızları düşüyor ancak ısınma sorunu devam ediyor.

Yazılımı linkteki şekilde kaldır ve tekrar en güncelini yükle. Voltaj değerlerinde bir anormallik yok, ben 1,16'yı 1,6 olarak görmüşüm.
Isınma probleminin bunla bir alakası yok, standart kullanım için üretilmiş bir leptop elbette ısınır, bu klasik çoğu leptobun problemidir zaten.
Gerekirse termal macun bakımı yapılır.

Dediğimi yap, haber ilet.

Yazılımı linkteki şekilde kaldır ve tekrar en güncelini yükle. Voltaj değerlerinde bir anormallik yok, ben 1,16'yı 1,6 olarak görmüşüm.
Isınma probleminin bunla bir alakası yok, standart kullanım için üretilmiş bir leptop elbette ısınır, bu klasik çoğu leptobun problemidir zaten.
Gerekirse termal macun bakımı yapılır.

Dediğimi yap, haber ilet.

Yazılımı linkteki gibi kaldırdım. En güncel sürücüyüde yükledim. Gördüğünüz gibi frekans hızı 3.0 ghz
Screenshot_4.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı