Çözüldü Laptop oyunlarda harici GPU'yu kullanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pharos

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba Technopat ekibi.
Bilgisayarım 8 GB RAM'e sahip ve 2 adet ekran kartı bulunmakta bunlar:

Adsz.png

Tahmin ettiğim kadarıyla Intel HD olan ekran kartımı kullanıyor. Her ne kadar Intel ayarlarından oyunlarda ki ekran kartımı AMD yapsam da Intel'i kullanmaya devam ediyor. Başka forumlarda okuduğum kadarıyla "aygıt yöneticisi" kısmından Intel'i devre dışı bırakırsam çözüleceği yazıyor ancak dizüstü bilgisayarımın çökebilme ihtimaline karşın bu işlemi yapmadan önce en güvendiğim forum olan Technopat'a sormak istedim. Ekran kartımın testlerine baktığımda birçok oyunda FPS'lerin benim aldığıma göre yüksek olduğunu gördüm. Ekran kartımdan Intel olanın kapasitesi 2 GB RAM AMD olanın ise 4 GB RAM olmasına rağmen optimizasyonu yüksek oyunlarda bile 16-14 FPS alıyorum ve bunlar en düşük ayarlarda. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Graphics i devre dışı bıraktığınızda masaüstünde ekran gelmeyecektir, PC yeniden başlayıp yeniden devreye alacaktır. Bir de oynadığınız oyunları belirtebilir misiniz?

Valorant: EN DÜŞÜK AYARLAR: 10 FPS, Minecraft: EN DÜŞÜK: 60 FPS, Leauge of Legends: EN DÜŞÜK AYARLAR: 40-80 FPS
HD Graphics'i tamamı ile devredışı bırakabilir miyim? Ve tekrar açılmadan Bilgisayarı mı kullanabilir miyim?

Valorant: EN DÜŞÜK AYARLAR: 10 FPS, Minecraft: EN DÜŞÜK: 60 FPS, Leauge of Legends: EN DÜŞÜK AYARLAR: 40-80 FPS
HD Graphics'i tamamı ile devredışı bırakabilir miyim? Ve tekrar açılmadan Bilgisayarı mı kullanabilir miyim?
Eğer yaparsanız benim anlattığım ve yaşadığım şeyleri yaşayacaksınız. Biraz garip gelebilir ama oyunu açarken hiç sağtık>grafik işlemciyle çalıştır>AMD kartını seçip denediniz mi ?

Hayır sorunu "AMD Geçişli Grafikleri Yapılandırma - Technopat Sosyal" bu konudan faydalanarak çözdüm. Teşekkür ederim, ilginiz için!
Dostlar sorunum devam etmekte bazı oyunlarda çalışsa da Valorant'ta hala 16 FPS.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı