Laptop pancar motoru gibi ses çıkarıyor

Alperen0

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdiden yardımınız için teşekkürler. Sorunun sol fanda olduğunu çözdüm lakin fanı çıkardım nasıl tamir edeceğimi bilmiyorum. Yeni fan satın almak için yetkili servisi aradığımda ise bana Haziran'da ancak satın alabileceğimi söylediler. Başka bir sitede bulursanız link, veya çözümü biliyorsanız beni aşırı mutlu edersiniz.
Laptop modeli: HP Pavilion Power 15 CB-0008NT

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok mu yardım edecek?
Güzel başlık :) fan hızını biraz düşürmeye ne dersiniz ? isterseniz BIOS'dan isterseniz çeşitli programlardan fan hızını düşürebilirsiniz.
Direk o fanı çalıştırmasam bilgisayar yanar mı sizce? Çünkü daha yeni açılırken bile ses çıkarıyor. Tuşa bastığım anda aşırı bir ses geliyor.

Yok mu yardım edecek?

Direk o fanı çalıştırmasam bilgisayar yanar mı sizce? Çünkü daha yeni açılırken bile ses çıkarıyor. Tuşa bastığım anda aşırı bir ses geliyor.
Yanar diyemem, ama yanmaz da diyemem tamamen sizin siteme bağlı.
Soğutucular her zaman çok önemlidir bunu unutmayın.
Dediğimi yapıp fan hızını biraz kısarsanız sorun çözülecektir.

Yanar diyemem, ama yanmaz da diyemem tamamen sizin siteme bağlı.
Soğutucular her zaman çok önemlidir bunu unutmayın.
Dediğimi yapıp fan hızını biraz kısarsanız sorun çözülecektir.
Biosun hangi kısmından yapacağım acaba?
Aynı sorun bende de vardı WD-40 spreyi sıktım düzeldi. 1 yılı aştı yaptığım işlem hala sessiz çalışıyor.
Kullandığınız sprayın linkini atabilir misiniz acaba? WD 40 olarak arttığında çok fazla çeşit sprey çıktı da.

Pancar motorunun sesini bilmiyorum ama benzer bir sıkıntı bende de vardır. :D
Öncelikle tek bir fanı çıkarmayı aklından çıkar. Biraz tiner biraz da makine yağı alıyorsun. Fanı çıkartıp içini açıyorsun. Motor ile fanı birbirininden ayırıp temas ettikleri yerleri tinerle temizliyorsun. Peçeteye gelen siyah lekeler bitene kadar bu işleme devam ediyorsun. En sonunda da makine yağını sildiğin yerlere döküp kapatıyorsun.

Fanı çıkardım diyelim, fanı elime alınca arkası metal yani ayıramıyorum, nasıl ayırıcam bi fikrimde yok.

10 dakika beklerseniz atayım, taktım fanı dökmem gerek. Ama şimdilik yardımcı olursa şunu bırakayım:

Dosya Ekleri

• IMG_20200207_163941.jpg
    IMG_20200207_163941.jpg
    699,8 KB · Görüntüleme: 101
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı