Laptop çok ses çıkarıyor

Emir Erox

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Laptop PC var. Eskiden iyiydi ama şimdi PC çalışırken çok ses geliyor. İşlemci midir ekran kartı mıdır nedir çok ses çıkarıyor. Anca müzik ile bastırabiliyorum.
Çözümü varsa bilen biri yazsın.

Tozlanmış olabilir, kasasını açıp kontrol etmeni öneririm. Aynı şekilde görev yönetcisinden sistemde arka planda çalışan ugulamalarına da bir göz at. Yabancı ya da tuhaf bir şekilde çok güç tüketen bir uygulama varsa onun görevini sonladırabilirsin.

Yine de özel olarak ne sesi çıkarttığını belirtirsen daha iyi yardımcı olabilir herkes. Yoksa fan sesi gibi anlaşılıyor sorunun.

Belki bir yere sürtüyordur. Bende de olmuştu aynı durum. emektarı elime alıp bir güzel salladım, ses gitti. Olmazsa içini açın, fırça yardımıyla hassas bir şekilde temizleyin.(fanı temizlerken döndürmezseniz iyi olur çünkü dönünce anakart'ınıza elektrik akımı göndermiş olursunuz. bazı parçaları bozabilir.)

Benim fikrim toz birikmiş olabilir. Kasanın içini açıp bir diş fırçası, fırça gibi şeylerle bilgisayarının her tarafını temizlemelisin.

İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tozlanmış olabilir, kasasını açıp kontrol etmeni öneririm. Aynı şekilde görev yönetcisinden sistemde arka planda çalışan ugulamalarına da bir göz at. Yabancı ya da tuhaf bir şekilde çok güç tüketen bir uygulama varsa onun görevini sonladırabilirsin.

Yine de özel olarak ne sesi çıkarttığını belirtirsen daha iyi yardımcı olabilir herkes. Yoksa fan sesi gibi anlaşılıyor sorunun.
3-4 hafta önce bilgisayarcıya götürdüm tozlarını vb aldı temizledi
BIOS'dan veya MSI Afterburner'dan fan hızını düşürebilirsin.
Perfonmansa etki edermi bu

Sıcaklıklara bakıyor musunuz? Sıcaklıklar gereksiz yükseliyorsa fan daha hızlı çalışıyor olabilir. Mesela internette vb. dolaşırken sıcaklık durumu nedir?

Geri
Yukarı