Laptop performansı 5 sene sonra düşer mi?

Thrian

Hectopat
Merhaba. Ben 144 Hz bir laptop almayı düşünüyorum ama bir yandan da laptopu aldıktan 3-5 sene sonra 144 FPS alamamaktan korkuyorum. Gerçekten de laptop aldıktan 5 sene sonra FPS çok düşer mi?

Bakımını düzenli olarak yaparsanız herhangi bir problem olmaz. Şunu da unutmamak lazım her bileşenin bir ömrü vardır.

İçini her 1-2 Ayda bir temizleyip fanları yağlar termal macun yenilerseniz bir şey olmaz. Ama SSD ömrü tükenecektir illaki.

Oynadığınız oyun güncelleme almıyorsa düşmez. Atıyorum, Witcher 3 oynuyorsunuz ve 144 FPS alıyorsunuz; 5 sene geçse de eğer bilgisayar parçalarınızda bir sorun yoksa yine 144 FPS alabilirsiniz. Güncelleme alan bir oyundan bahsediyorsak seneler geçtikçe o oyunun sistem gereksinimleri artacağı için 144 FPS alamayabilirsiniz. Bu durumda grafik ayarını kısmanız gerekecektir.

Merhaba. Ben 144 Hz bir laptop almayı düşünüyorum ama bir yandan da laptopu aldıktan 3-5 sene sonra 144 FPS alamamaktan korkuyorum. Gerçekten de laptop aldıktan 5 sene sonra FPS çok düşer mi?
Bakımını yaparsan, düzgün kullanırsan çok fark etmez ama illaki düşer.
Bakımını yaparsan, düzgün kullanırsan çok fark etmez ama illaki düşer.
Garip bir cümle oldu :D

Benim emektar 9 yıllık ilk performansını kesinlikle alamıyorum istediğim kadar kaliteli termal macun süreyim temizleyim ısınma problemi arttı. Her elektronik parçanın bir ömrü vardır.

Geri
Yukarı