Laptop performansını arttırma

Bondrewd

Hectopat
SSD veya HDD modeli
kingston sa400s37240g
Dizüstü bilgisayarım eskiden iş için kullanılmış. İçinde eski programlar var, dosyaların bilmem ne köşelerinde bazı kayıt belgeleri vs. var. Hem bu eskilerden kurtarmak istiyorum hem de oyun için performansını arttırmak istiyorum. Yakında termal macun değişimi yapacağım. Performans açısından yapmamı önereceğiniz şeyler var mı?

Örneğin bilgisayarın ayarlarından (MSinfo, Denetim Masası, güç seçenekleri vs.) yapabileceğim şeyler.

Dizüstü bilgisayarım eskiden iş için kullanılmış. İçinde eski programlar var, dosyaların bilmem ne köşelerinde bazı kayıt belgeleri vs. var. Hem bu eskilerden kurtarmak istiyorum hem de oyun için performansını arttırmak istiyorum. Yakında termal macun değişimi yapacağım. Performans açısından yapmamı önereceğiniz şeyler var mı?

Örneğin bilgisayarın ayarlarından (msinfo, Denetim Masası, güç seçenekleri vs.) Yapabileceğim şeyler.

Özelliklerini atabilir misiniz hocam? Termal macun değişimi, fan temizliği, RAM takviyesi eğer değiştirilebilen bir işlemci varsa işlemci değişimi iyi olur eğer özellikleri iyiyse soğutucu ile kullanmak da belki performans arttırabilir.

Güç seçeneklerinden yüksek performansı seçebilirsin. Ekran kartı ayarlarından genel ayarların hepsini performansa alabilirsin. Arka plan uygulamalarini kapatabilirsin.

Örneğin bilgisayarın ayarlarından (MSinfo, Denetim Masası, güç seçenekleri vs.) yapabileceğim şeyler.
Cihazda iyi bir ekran kartı yoksa oyun için performansı arttırman zor

Önemli bilgileri D diskine atıp ardından format atmanızı öneririm. Ondan sonra yaptığınız işlemler daha temiz ve performanslı olacaktır.

Özelliklerini atabilir misiniz hocam? Termal macun değişimi, fan temizliği, RAM takviyesi eğer değiştirilebilen bir işlemci varsa işlemci değişimi iyi olur eğer özellikleri iyiyse soğutucu ile kullanmak da belki performans arttırabilir.
Hocam kusura bakmayın özellikleri yazmayı unutmuşum.
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-2630QM CPU @ 2.00GHz 2.00 GHz
Takılı RAM: 6,00 GB (kullanılabilir: 4,45 GB)
Ekran kartı:
1644499083244.png

Hocam öncelikle bir format USB'si hazırlayın ve BIOS'a girin BIOS'ta bazı güç tasarrufu ayarları vardır onları kapatırsanız işleminiz daha performanslı çalışır ayarları yaptıktan sonra formatınızı atın sürücüleri hepsini kurduktan sonra güç planı olarak Google'dan bakarak nihai performans modunu oluşturup seçerseniz performansınız artacaktır daha sonra Intel HD grafik kontrol panelinden 3B ayarları ve güç ayarlarını maksimum başarıma alın. En sonunda görünümü ve performansı ayarla sekmesinden gereksiz animasyonları(örneğin. Gölgeler) oyunlarda çok yüksek FPS alamasanızda günlük kullanımda bilgisayarınız güzel bir performans verecektir.

Geri
Yukarı