Laptop pil sağlığı hakkında

Volkan kerem

Picopat
Daha fazla  
Oyun oynarken adaptör takılarak oyun oynanması gerektiğini söyleyen yorumlar gördüm. Sanırım şarj hep %100 olacak değil mi? Haftada bir de bosaltmamız gerekmiş neyse benim asıl soruma gelelim. Ders çalışırken sistemi zorlayan uygulamalar kullanmıyorum o zamanda bile adaptöre takılı olması mi gerek? Bir de pili %100 de kullanırsak zarar görmez mi pil?

Laptop marka modeline göre değişkenlik gösterebilen uygulamalar mevcut. Bu uygulamalar batarya şarj işleminde %80 e kadar şarj ederek bataryanın ömrünü uzatabiliyor. Acer ve Lenovo markalarında mevcut.

Laptop marka modeline göre değişkenlik gösterebilen uygulamalar mevcut. Bu uygulamalar batarya şarj işleminde %80'e kadar şarj ederek bataryanın ömrünü uzatabiliyor. Acer ve Lenovo markalarında mevcut.

ASUS bilgisayarlarda da mevcut.

1695558845659.png

Laptop marka modeline göre değişkenlik gösterebilen uygulamalar mevcut. Bu uygulamalar batarya şarj işleminde %80 e kadar şarj ederek bataryanın ömrünü uzatabiliyor. Acer ve Lenovo markalarında mevcut.
Lenovo kullanıyorum da siz bana pil sağlığı için nasıl kullanmam gerektiğini söyleyebilir misiniz? Ders çalışırken bile hep adaptöre takılı mi kalsın laptop yani pili bosaltmayayim mi?

Lenovo kullanıyorum da siz bana pil sağlığı için nasıl kullanmam gerektiğini söyleyebilir misiniz? Ders çalışırken bile hep adaptöre takılı mi kalsın laptop yani pili bosaltmayayim mi?
Lenovo ya ait bir yazılım var adını hatırlamıyorum kendi sitesinde mevcuttur. Yazılımı açtığınızda pil şarj sınırı diye bir seçenek var. %80 e kadar doldur diye o seçeneği aktif etmeniz yeterli. Daha sonra sürekli prizde kullanmayın ayda 2 defa pil de kullanırsınız doldur boşalt yapmış olur hücreleride zarar görmez.

Geri
Yukarı