Laptop pilde mi prizde mi kullanılmalı?

LordOfTheRoad

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Başlıkta yazdığı gibi ben yeni laptop aldım ve eski laptopumda batarya olmadığı için prizde kullanıyordum, alacağımın bataryasını sökmek için laptopu sökmek lazımmış. Ben de bataryayı sökmeyeceğim ama size soruyorum ki bataryayla prizde oynasam bir sıkıntı olur mu? Isınır yazacaksanız ekstradan fanım var laptopun altına koyacağım bir fan.

Sorun olmaz diye düşünüyorum. Evde iken prizde kullanabilirsiniz. Zaten pil varken prizde kullanmak zararlı olsaydı Pili sökülebilir yaparlardı.

oisi Merhabalar.
Başlıkta yazdığı gibi ben yeni laptop aldım ve eski laptopumda batarya olmadığı için prizde kullanıyordum, alacağımın bataryasını sökmek için laptopu sökmek lazımmış. Ben de bataryayı sökmeyeceğim ama size soruyorum ki bataryayla prizde oynasam bir sıkıntı olur mu? Isınır yazacaksanız ekstradan fanım var laptopun altına koyacağım bir fan.
Laptopunuz yeniyse şarj dolumunda şar etmeyi kesecek teknolojisi vardır herhalde

Lenovo laptop kullanıyorum. Lenovo'nun kendi uygulamasında pili %60 üzerinde şarj etmemesini sağlıyor. Bu sayede sürekli prizde kullanıyorum.

Merhabalar.
%60'a sabitleyebilirsiniz eğer firma böyle bir özellik koyduysa. Lenovo laptopumu öyle kullanıyorum.

Geri
Yukarı