Laptop pili oyundayken 20 dakikada %91’den %30’a indi

Burak.yy

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da gördüğünüz gibi böyle bir sorunum var. Laptopu ilk defa pilde oynadım normalde hep prizde oynarım. CS girdim dün FPS düşüşünün normal olduğunu biliyorum aynı şekilde şarjin da cabuk biteceğini. Ama sorum şu 20 dk oynadım ya da oynamadım %91 seviyelerinden 30-40'lara düştü bu kadar hızlı düşmesi normal mi?

Neden bu kadar çabuk bitiyor? Aşırı çabuk yani.Film dizi vs. Olaylarında 7 saati gördüm pildeyken.
Yürürken mi daha çabuk yorulursunuz yoksa yüzerken mi? Bilgisayarınız oyun esnasındayken ekran kartın ve işlemciye çok yük bindirdiği için ve bunun için de güç lazım olduğu için piliniz olduğundan daha hızlı bitiyor. Dizi/film izlerken de öyle fakat bu oyun oynarken işlemci ve ekran kartına lazım olan güç kadar fazla değil.

Pilinizin bozuk olduğunu anlamadınız sanırım hâla. Notebook pilleri çok pahalı. Bu şekilde devam etmenizi tavsiye ederim varsa 2. el düşünebilirsiniz.

Normal. Bilgisayarların zaten oyunda 6 saat pil ömrü gibi iddiaları yok, onlar hafif kullanımda geçerli. :) Oyundayken 1.30-2 saati geçen gaming laptop bulmanız zor hatta imkansıza yakın denebilir. (Tam performansta)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı